eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta
Orbán Viktor miniszterelnök (b2) beszédet mond az 53-as főút Soltvadkertet elkerülő szakaszának átadási ünnepségén Soltvadkert határában 2024. december 16-án. Mögötte Font Sándor, a térség fideszes országgyűlési képviselője (b), Temerini Ferenc (Fidesz-KDNP) polgármester (k) és Lázár János építési és közlekedési miniszter (j).
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Orbán Viktor: enélkül nincs erős Magyarország – videó

Erős vidéket építünk, mert erős vidék nélkül nincsen erős Magyarország – jelentette ki a miniszterelnök az 53. számú főút Soltvadkertet elkerülő szakaszának átadásán, hétfőn.

Orbán Viktor hangsúlyozta: a kormány már 2010-ben elhatározta, hogy véget vet a magyar vidék belső emigrációjának, és azt akarta elérni, hogy az ország egyes részei ne a másik rovására gyarapodjanak. „Azt tűztük a zászlónkra, hogy a magyar vidéket vonzó hellyé tesszük, olyan hellyé, ahol érdemes élni, mert van munka, vannak minőségi szolgáltatások, és ésszerű időn belül minden elérhető” – tette hozzá, megjegyezve:

„az mégsem járja", hogy Budapest fejlettsége az uniós átlag 158 százaléka, az összes többi meg átlag alatti.

Értékelése szerint Soltvadkert és Bács-Kiskun vármegye a nemzeti kormány munkájának egyik nyertese. Felhívta a figyelmet arra: a vármegyében ma többen dolgoznak, mint valaha, 2010 óta 56-ról 74 százalékra nőtt a foglalkoztatási ráta, a munkanélküliség 10 százalékról 4 százalékra csökkent, az átlagbér pedig 160 ezer forintról 490 ezer forintra emelkedett. "És ez még nem a vége, ennél csak feljebb van, mert Magyarország előre megy, nem hátra" - tette hozzá.

Jelezte: a térség szerepe a jövőben még inkább felértékelődik, mert a kormány egy új gazdasági övezetet hoz létre Magyarország déli régióiban.

Kijelentette: az egész déli magyar vidéket erőssé, strapabíróvá és önállóvá kell tenni, amihez a jövő évi költségvetésben 330 milliárd forintnyi forrást terveztek. Kiemelte: komoly beruházások zajlanak jelenleg Kecskeméten, emellett Szegeden és Baján is meglesz az elkerülő út, és "felkészül Pécs".

Felidézte: legutóbb tavasszal járt Soltvadkerten, az európai választási kampány közepén. Úgy fogalmazott: ekkor a szomszédunkban dübörgött a háború, még csak nem is látszott a béke esélye, az Egyesült Államokból óriási nyomás alá helyezték Magyarországot a békepárti álláspontja miatt, és a „háborúpárti brüsszeli bürokraták” is „csépeltek bennünket rendesen”.

Úgy értékelt: fél év alatt nagyot fordult a világ, „a békepárti, migrációellenes és családvédő erők” többségre jutottak a nyugati világban. A kormánypártok az európai választásokat fölényesen megnyerték, megalapították a Patrióták európai pártját és megkerülhetetlenek lettek az Európai Parlamentben, az Egyesült Államokban pedig harcostársunk, Donald Trump lett az elnök – sorolta.

Hangsúlyozta: a magyarok építkezni és fejlődni tudtak ennyi nehézség közepette is, hiszen szombaton adták át az M85-ös utolsó, a magyar határt elérő szakaszát, most pedig az 53-as főút elkerülő szakaszát, de ugyanígy fejlődött az elmúlt években Soltvadkert is, ahol megújult a Vadkerti-tó környéke, utak és kerékpárutak épültek, nemcsak a városon kívül, hanem a városon belül is.

Orbán Viktor hangsúlyozta: 2025-ben fantasztikus éve lesz a magyar gazdaságnak, és azt kérte hallgatóságától, ezzel kapcsolatban

„ne higgyenek a kishitűeknek, az örökké kételkedőknek és a notórius hőbörgőknek sem”.

Magyarország életképes és erős ország, amely megerősödve kerül ki a már három éve tartó háború árnyékából is – fogalmazott, hozzátéve, hogy a következő évben hatalmas gyárak kezdik meg a termelést, sok ezer új munkahely jön létre, a bérek emelkedni fognak, a családok támogatása pedig nő.

„Magyarország mindig arra képes, amire mi képesnek tartjuk magunkat” – hangoztatta a miniszterelnök.

Címlapról ajánljuk

Száj- és körömfájásjárvány - Irgalmatlan szigor lép életbe az állatok terén

Például minden korlátozás alá eső terület esetében érvényes, hogy azokba fogékony állatokat tilos beszállítani, valamint az állatokat kivinni onnan.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Uniós pénzek tűnnek el a bürokrácia útvesztőjében – meglepő parlamenti jelentés készült

Uniós pénzek tűnnek el a bürokrácia útvesztőjében – meglepő parlamenti jelentés készült

Az Európai Unió költségvetésében párhuzamosan két jelentős cél is hangsúlyosan megjelenik: az innováció ösztönzése és a regionális egyenlőtlenségek csökkentése. Bár a Horizont Európa és a Kohéziós Politika külön logika mentén működik, a döntéshozók évek óta próbálják összekapcsolni a két forrásrendszert, hogy azok hatékonyabban támogassák egymást. A cél világos: a kutatási kiválóság ne csak a fejlettebb térségek kiváltsága legyen, hanem a leszakadó régiókban is érvényesüljön. Ennek érdekében az EU jogi és adminisztratív eszközökkel is ösztönözni próbálja a szinergiákat, például a források kombinálását vagy a közös pályázati mechanizmusokat – egy friss, az Európai Parlament számára készült jelentés azonban arra figyelmeztet, hogy a gyakorlatban továbbra is komoly akadályok gátolják a két támogatási forma összehangolását, a problémával pedig az Európai polgári vitacsoportok most kezdődő ülésein is hangsúlyosan foglalkoznak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×