Lemondott elnöki hivatalról és elhagyta Szíriát Bassár el-Aszad. A volt elnök és családja Moszkvába érkezett, miután menedékjogot kaptak Oroszországban - közölték egybehangzóan orosz állami hírügynökségek. A szír felkelők vasárnap hajnalban nyomultak be Damaszkuszba, majd közölték, hogy megdöntötték az országot csaknem negyedszázadon át irányító elnök uralmát. A lázadók állításuk szerint minden politikai foglyot szabadon engedtek. Az ellenzéki csoport vezetője Hadi al-Bahraa 18 hónapos átmeneti időszakot javasolt a választások előtt és a bukott elnök felelősségre vonását ígérte.
A szíriai elnök vezette diktatúra vége pozitív és régóta várt fejlemény, ami megmutatja a rezsim támogatói, Oroszország és Irán gyengeségét is - írta az EU külügyi főképviselője. Kaja Kallas az X-en hangsúlyozta: Szíria újjáépítésének folyamata hosszú és bonyolult lesz, és minden félnek készen kell állnia a haladást szolgáló együttműködésre. Antonió Costa, az Európai Tanács elnöke azt írta: Bassár el-Aszad diktatúrája mérhetetlen szenvedést okozott, bukása által új lehetőség nyílik a szabadság és a béke megteremtésére. A francia elnök, a német kancellár és a brit miniszterelnök is üdvözölte a szíriai elnök bukását.
A Hezbollah és Irán meggyengítése vezetett a szír elnök bukásához az izraeli miniszterelnök szerint. Benjámin Netanjahu a szíriai határnál tett látogatásán bejelentette, hogy a védelmi miniszterrel közösen, és a kabinet teljes támogatásával az 1974 óta a haderőket szétválasztó, ütközőzónaként működő állások elfoglalására utasította az izraeli hadsereget.
Magyarország a közel-keleti térség stabilitásában érdekelt – írta a külgazdasági és külügyminiszter a közösségi-oldalán. Szijjártó Péter kiemelte: a Szíriában életvitelszerűen élő magyarokkal felvették a kapcsolatot, de segítség kérés eddig nem érkezett. Magyarország damaszkuszi nagykövetsége ideiglenesen zárva tart. A tárcavezető felhívta a figyelmet, hogy a magyar állampolgárok jelenleg Magyarország bejrúti nagykövetségéhez fordulhatnak, amelynek munkatársai rendkívüli ügymenetben dolgoznak.
Novemberben 10 vonatból csak 7 volt pontos, ami elmarad az októberi eredményektől - írja havi jelentésében a MÁV. A társaság magyarázata szerint a novemberi havazás a kötöttpályás közlekedési rendszer olyan meghatározó pontjain okozott havária helyzeteket, amik az ország szinte teljes vasúti közlekedésére kiterjedtek. A műszaki problémák mellett a kárelhárítás időigénye és a mentesítő járatok megszervezése is növelte késések számát. Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója közösségi oldalán azt írta: a társaság december közepéig az autóbuszos közlekedésre és a HÉV-re vonatkozó adatokat is közölni fogja.
Öt évre újraválasztották Semjén Zsoltot a Kereszténydemokrata Néppárt elnökévé a párt budapesti országos választmányi ülésén. A miniszterelnök-helyettes úgy értékelt, hogy Magyarországon a KDNP az egyetlen kereszténydemokrata párt és az egész ország és Európa iránti felelősség vezérli.
Tizenhetedik alkalommal rendezte meg az Egymillió csillag a szegényekért országos szolidaritási akciót a Katolikus Karitász. A segélyszervezet közleménye szerint országszerte közösségi gyertyagyújtásokat és programokat tartottak, hogy felhívják a figyelmet a nélkülözők nehézségeire, amelyek a téli krízishelyzetben és a karácsonyi ünnepek közeledtével fokozódnak.
Romániában a bezárt szavazóköröknél tiltakozott Calin Georgescu államfőjelölt és támogatói. A román politikus szerint elvették a nép demokráciához és a szabad választáshoz való jogát. Hasonló gesztussal tiltakozott a választási eredmények érvénytelenítése ellen George Simion, a szélsőséges AUR elnöke is. A párt petíciót küld a Velencei Bizottsághoz, hogy panaszt tegyen a vélt visszaélések ellen.
Dél-Koreában túlélte a vádemelési indítványról tartott parlamenti szavazást az elnök. Jun Szogjol pártjának vezetője szerint azonban az államfőnek végül le kell mondania hivataláról. Az indítvány elfogadásához a 300 tagú parlament kétharmadának kellett volna igennel szavaznia, de ehhez a Népi Erő Pártja 8 képviselőjére is szükség lett volna. Mivel azonban a párt testületileg kivonult az indítvány elbukott.
Az orosz-ukrán tárgylások felújításához az kell, hogy az ukrán elnök visszavonja a párbeszédet betiltó rendeletét az orosz elnöki szóvivő szerint. Dmitrij Peszkov Donald Trump megválasztott amerikai elnök felhívására reagált, amelyben azonnali ukrajnai tűzszünetet sürgetett és béketárgyalások megkezdését. A szóvivő hozzátette: Volodimir Zelenszkijnek utasítást kell adnia a párbeszéd folytatására az isztambuli megállapodások alapján és a helyszíni realitások figyelembevételével.
Megtartották a párizsi Notre-Dame székesegyházban a tűzvész utáni első misét a hivatalos megnyitó után. A szentmisét a párizsi érsek mutatta be, a szertartáson mintegy 2500-an vettek részt, köztük Emmanuel Macron francia elnök, valamint 150 püspök. Laurent Ulrich érsek a szertartás végén felszentelte az új bronz oltárt is.