eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Lancz Róbert, a Doktor24 Multiklinika vezérigazgatója beszédet mond a Doktor24 Multiklinika beruházásbejelentő sajtótájékoztatóján és a klinika sajtóbejárásán 2021. október 29-én. A most bejelentett beruházás keretében modern klinikai központot hoznak létre 3000 négyzetméteren, 25 rendelővel és 36 ággyal. A Magyarországon több mint 600 szakemberrel, hét helyszínen és száz rendelőben a betegek rendelkezésére álló vállalat nagyjából 3 milliárd forintos projektjéhez az állam 287 millió forintos támogatást nyújt.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Lancz Róbert: van elég orvos a magánegészségügyben, csak pazarlón használják az idejüket

A magánpraxisok nem küzdenek orvoshiánnyal, de a hatékonyságon változtatni kell – mondta az InfoRádióban Lancz Róbertet, a Primus Magánegészségügyi Szolgáltatók Egyesülete és a Doktor24 vezetője.

Éves szinten mintegy 800 milliárd forintot hagynak a magyarok a magánegészségügyben – erről beszélt az InfoRádióban a Primus Magánegészségügyi Szolgáltatók Egyesületének elnöke. Lancz Róbert hozzátette, ezt részben közvetlenül a lakosság fizeti, részben egészségbiztosítás finanszírozza, részben pedig a munkaadók vásárolják a munkavállalóiknak ezt a szolgáltatást.

Arról nincs felmérés, hogy a lakosság hány százaléka veszi igénybe a magánegészségügyi szolgáltatásokat, de Doktor24 vezérigazgatója a tapasztalataik alapján úgy véli, hogy a járóbeteg-ellátásban gyakorlatilag minden szakterületen egyre többen használják ezt a szolgáltatást, és az elmúlt években változása, hogy mind több fekvőbeteg-ellátást is nyújtanak a magánegészségügyi szolgáltatók: az egynapos sebészet, a nőgyógyászat, a fül-orr-gégészet, az urológia és az ortopédia a jellemző szakma, amelyet magánszolgáltatóktól vásárol a lakosság.

A Primus Magánegészségügyi Szolgáltatók Egyesületének elnöke úgy látja, fontos kihívás a magánszolgáltatók előtt is, hogy sokkal hatékonyabban kell működniük, és ehhez nekik is régi rutinokat kell megváltoztatniuk. Példaként említette, hogy felül kell vizsgálni, milyen hosszú legyen egy orvos-beteg találkozó, főleg azt, hogy az orvosnak a jelenlétére mennyi időben van szükség. "Olyan mély területekkel próbálunk változtatni, ami az ellátás minőségét nem változtatja meg, de a hatékonyságát javítja" – tette hozzá Lancz Róbert.

Az elnök beszélt az orvosi bérrendezés hatásairól, és úgy véli, ez nem érintette érdemben a magánszolgáltatókat, mert a magánegészségügyben a bérezés mindig magasabb volt, mint a közegészségügyben, ez nem változott meg az emelés után sem, és szerinte jelenleg is szakterülettől függ két-háromszoros a szorzó a fizetések tekintetében. A következő években azonban változás jöhet Lancz Róbert szerint, mert korábban az volt a jellemző, hogy az orvosok több magánszolgáltatónál is dolgoztak mint vállalkozók, de most eljött az átalakulás ideje, amikor az orvosok alkalmazottként dolgozhatnak egyetlen magánszolgáltatónál.

Lancz Róbert szerint van elég orvos a magánszolgáltatóknál, csak a hatékonyságot kell növelni, arra figyelni, hogy az orvosoknak az idejét hogyan használják. "Ez egy picit ma pazarló, és ahhoz, hogy maradjon is elég orvos az egészségügyben, mindenféleképpen ezeket a régi rutinokat meg kell változtatni" – hangsúlyozta a Primus Magánegészségügyi Szolgáltatók Egyesülete és a Doktor24 vezetője.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 22. 19:22
×
×
×
×