Infostart.hu
eur:
397.23
usd:
338.14
bux:
101371.24
2025. július 24. csütörtök Kincső, Kinga
Az áradó Rába Sárvárnál 2024. június 14-én.
Nyitókép: MTI/Katona Tibor

Siklós Gabriella: fontos, hogy mi következik a tetőzés után

A Borisz ciklon hatására az elmúlt napokban rendkívül sok csapadék hullott a Duna vízgyűjtő területein. A hétfő hajnali magyarországi helyzetről Siklós Gabriella, az Országos Vízügyi Főigazgatóság szóvivőjje számolt be az InfoRádióban.

A Borisz ciklon északabbra húzódott, így tehermentesült a Mura a Rába és a Dráva folyó vízgyűjtő területe, ugyanakkor a Duna vízgyűjtő területére, a Bécsi-medencére, az Enns és a Traun folyók környékére és a Felső-Dunára nagy mennyiségű csapadék érkezett. Emiatt a Duna magyarországi szakaszán mindenhol a harmadfokot meghaladó árhullámra kell számítani - mondta az InfoRádiónak Siklós Gabriella.

Az Országos Vízügyi Főigazgatóság szóvivője szerint most a Szigetközben a legkritikusabb a helyzet, ahol az védvonalak mentén a katonaság segítségét is igénybe kell venni. A Lajta folyónál pedig szükségtározó megnyitása lehet szükséges Mosonmagyaróvár lakossága védelmében.

2013-ban 891 centiméteres volt a legnagyobb mért vízállás, most feltehetően a 800 centimétert meg fogja haladni ez az érték - emelte ki a szóvivő. Hozzátette, hogy a szakemberek 4-5 napos előrejelzéseket látnak, így arra nehéz válaszolni, hogy meddig tart az árhullám. Attól is függ, hogy a meleg időjárás visszatérése esetén mikor indul meg az olvadás a vízgyűjtő területeken, mert az még elnyújthatja az apadást.

"Egy árhullámnál, a vízügyes szakemberek számára általában a tetőzés is fontos dolog, de sokkal fontosabb az, hogy utána mi következik" - mondta a szóvivő, aki szerint az elmúlt évek fejlesztéseinek köszönhetően a töltések jó állapotban vannak.

A szóvivő felhívta a figyelmet arra, hogy az Országos Vízügyi Főigazgatóság közösségi média oldalán további részleteket is lehet találni az árvízi védekezésről.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Prága magyarázkodik: ezért marad ki a gázai rendezést sürgető nyilatkozatból

Csehország nem csatlakozott ahhoz a nemzetközi felhíváshoz, amely a háború azonnali lezárását sürgeti a gázai övezetben. A nyilatkozatot eredetileg huszonöt ország és az Európai Bizottság adta ki, és elítéli a civil lakosság elleni embertelen gyilkolást, valamint az izraeli oldal által akadályozott humanitárius segélyezést. Bár a dokumentumhoz azóta további országok, köztük Szlovákia is csatlakoztak, Csehország távolmaradását több bírálat is érte, legfőképpen odahaza, az ország vezetői között.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.25. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
Villámgyorsan lepörgött a béketárgyalás, meghátrált Zelenszkij a tüntetések után - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Villámgyorsan lepörgött a béketárgyalás, meghátrált Zelenszkij a tüntetések után - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Rekordgyorsan, mindössze 40 percnyni egyeztetés után véget ért tegnap Isztambulban a béketárgyalások következő köre Oroszország és Ukrajna közt - áttörést nem sikerült elérni. Ukrajnában majdnem minden nagyobb városban tüntetések dúlnak az ukrán korrupcióellenes hivatalok függetlenségének megszüntetése miatt, Zelenszkij elnök tegnap törvényjavaslatot nyújtott be, mellyel szavatolná az intézmények függetlenségét. A fronton katlan kezd kialakulni Kosztyantynivka és Pokrovszk-Mirhorad körül, a Szumi offenzíva viszont lassul. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború csütörtöki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×