eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 21. szombat Tamás
A Paksi Atomerőmű 2019. június 25-én.
Nyitókép: MTI/Sóki Tamás

Közbeavatkozott a kormány, különleges gazdasági övezetet hozott létre Pakson

A kormányrendelet megfosztja a várost az atomerőmű jelentette adóbevételektől, ami a polgármester szerint az életszínvonal csökkenéséhez és a munkaerő elvándorlásához fog vezetni.

A kormány különleges gazdasági övezetté nyilvánította a Paks közigazgatási területén elhelyezkedő, az atomerőmű kapacitásának fenntartására irányuló és az azzal kapcsolatos beruházásokkal összefüggő ingatlanokat - írja a 24.hu. Az Orbán Viktor miniszterelnök által jegyzett rendelet szerint az immár nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházáshoz szükséges önkormányzati ingatlanok tulajdonjogát a Tolna Vármegyei Önkormányzat szerzi meg.

Mint írják, a különleges gazdasági övezet területén a feladat- és hatásköröket Tolna Vármegye Önkormányzata gyakorolja. A rendelet augusztus közepén lép életbe, és

ennek értelmében a különleges gazdasági övezet helyi adókötelezettségéből származó bevétel 62,5 százaléka Tolna Vármegye Önkormányzatát, 37,5 százaléka Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzatát illeti.

A bevétel legfeljebb 3 százalékát lehet a megyei önkormányzati feladatokkal kapcsolatos működési költségekre, a bevétel legfeljebb 17 százalékát pedig a megyei önkormányzat beruházásaira költeni. A maradék pénzen osztoznak a két megye beruházással közvetlenebbül érintett települései.

Heringes Anita júniusban megválasztott ellenzéki polgármester felháborítónak nevezte az ötletet, és hangsúlyozta: az atomerőmű dolgozóinak nagy része paksi, abból keletkezik az iparűzési adó, hogy ők bemennek dolgozni.

Szerinte jelenleg alapvetően jó Pakson élni, de ha elvonják az adóbevételt a várostól, akkor romlani fog az életminőség, és a mérnökcsaládokat semmi sem akadályozza majd meg abban, hogy nagyobb fizetésért külföldre vándoroljanak. Arra is emlékeztetett, hogy a Tolna vármegyei közgyűlés fideszes elnöke, Orbán Attila is Pakson lakik, neki kellene a legjobban tudnia, mekkora szüksége van a városnak ezekre a bevételekre.

Címlapról ajánljuk
Farkastörvények uralkodnak Szlovákiában – nagy a tiltakozás

Farkastörvények uralkodnak Szlovákiában – nagy a tiltakozás

A szlovák természetvédők nem értenek egyet a farkasvadászatot engedélyező törvénymódosítással. A civil természetvédelmi szervezetek arra figyelmeztetnek, hogy néhány hónap alatt a farkaspopuláció csaknem negyedét is elveszítheti az ország, ami katasztrofális hatással lehet nemcsak a természetre, hanem a gazdálkodókra is.

Érdemes bátornak lenni és vállalni a vitákat első látásra megnyerhetetlen ügyekben is

Szokásos év végi nemzetközi Kormányinfó-sajtótájékoztatóját tartotta december 21-én a miniszterelnök a Karmelita kolostorban, Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter társaságában. Értékelte a magyar uniós elnökséget és közölte, hogy 2025-re nagyszerű évet vár. Az újságírók kérdezték a földgázszállítási kihívásokról, a romániai választásokba való beavatkozás elkerülésének lehetőségéről, a hazai választási törvény esetleges további módosításáról, Magyar Péterről, az uniós pénzösszegek megszerzésének lehetőségéről, a közel-keleti helyzettel kapcsolatos erőfeszítéseiről, a budai Várban felújított Pénzügyminisztérium sorsáról, illetve a forint árfolyamáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.22. vasárnap, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×