Infostart.hu
eur:
396.67
usd:
337.84
bux:
101380.77
2025. július 26. szombat Anikó, Anna
fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher
Nyitókép: fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

Orbán Viktor és Szijjártó Péter a tengerentúlra utazott

Orbán Viktor megérkezett Washingtonba, ahol csütörtökön egy panelbeszélgetésen vesz részt, pénteken pedig Floridába utazik, hogy Donald Trumppal találkozzon.

"Jó reggelt, Amerika!" - írta Facebook-oldalán Orbán Viktor. A miniszterelnök Washingtonban Kevin Robertsszel, a leghíresebb amerikai konzervatív kutatóintézet, a Heritage Alapítvány elnökével folytat panelbeszélgetést az Egyesült Államok és Magyarország kapcsolatainak jövője címmel, majd Floridába utazik, ahol Donald Trump korábbi amerikai elnökkel tárgyal.

Orbán Viktor néhány nappal ezelőtt, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara gazdasági évnyitóján

egyértelművé tette, hogy kormánya azt szeretné, ha a demokrata Joe Biden helyett ismét a republikánus Donald Trump lenne az Amerikai Egyesült Államok elnöke.

"Amerika is egy nép, és neki is megvan a szuverén joga, hogy maga döntse el, hogy milyen elnököt választ, abba mi nem szólhatunk bele, de talán azt a szempontot mégis érdemes mindig mindenhol elmondani, hogy mi nem látjuk bele a mostani amerikai kormányzatba azt a képességet, hogy gyors békét teremtsen ezen a fronton, ami a magyar gazdaság szempontjából is kulcskérdés, ezért mi egy régi-új elnöknek több esélyt adunk a tekintetben, hogy sikerrel járjon." - mondta a miniszterelnök a gazdasági évnyitón.

Orbán Viktor miniszterelnökkel együtt Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is Washingtonba utazott, ahol az M1-nek nyilatkozott Donald Trumpról.

"Hogyha ő lett volna az Egyesült Államok elnöke az elmúlt években is, akkor most a szomszédunkban nem lenne háború, és szerintem a közel-keleti válságot is ennél gyorsabban megoldották volna, hiszen ne felejtsük el, hogy az Ábrahám-megállapodásokkal már volt egy olyan megoldási lehetőség, amely hosszú évtizedek kudarcai után először hozta el a békés együttélés reményét a különböző civilizációk vagy nemzetiségek között a közel-keleti térségben." - mondta a külgazdasági- és külügymniszter.

Az előválasztási eredmények után most már szinte bizonyos, hogy a republikánus Donald Trump lesz a hivatalban lévő demokrata Joe Biden kihívója az amerikai elnökválasztáson.

KAPCSOLÓDÓ HANG

VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Komoly fegyverkezésbe kezd Csehország is

Komoly fegyverkezésbe kezd Csehország is

Csehország tovább erősíti hadseregének felszereltségét: a védelmi minisztérium két nagyszabású beszerzést is bejelentett. Ezek célja, hogy a cseh hadsereg korszerű és NATO-kompatibilis eszközökkel rendelkezzen, valamint megerősítse légvédelmét a jelenlegi biztonsági kihívásokra válaszul.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.28. hétfő, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Kemény figyelmeztetést kapott Magyarország: tarthatatlanok az eddigi tervek

Kemény figyelmeztetést kapott Magyarország: tarthatatlanok az eddigi tervek

A vártnál gyengébb GDP-növekedés fokozza a költségvetési kockázatokat – figyelmeztet legfrissebb elemzésében a Standard & Poor’s hitelminősítő a kelet-közép-európai országok kapcsán. Ha részletesen megnézzük a hitelminősítő anyagát, akkor a régión belül két országra gondolhattak elsősorban: Romániára, ahol épp súlyos megszorítások terhelik a növekedést és Magyarországra, ahol jelentősen visszavágták növekedési előrejelzésüket. A hírek szerint a kormány már dolgozik az új makropályáján, kérdés, hogy a költségvetéshez hozzá kell-e nyúlni a gyengébb növekedési számok miatt. Az S&P továbbra is arra számít, hogy nem fog teljesülni a kormány megemelt új 4,1%-os idei hiányvárakozása, de a régióban a lengyel, a román és a szlovák deficit is magasabb lehet, mint a magyar.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×