eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Pixabay.com,

Dühöng a Dunakanyar a gigadugó miatt

Szerda reggel óriási forgalmi dugó keserítette azoknak az autósoknak az életét, akik a Dunakanyarból szerettek volna eljutni Budapestre.

Mint arról az Infostart is beszámolt, Szentendrén a rendőrök egy illegális bevándorlókkal teli autót tartóztattak fel és az intézkedés idejére lezárták a 11-es út egy részét. Ennek következtében ritkán látott méretű torlódás alakult ki és az Útinform szerint a menetidő több mint egy órával megnövekedett.

A rendőrség az akcióról, amely 180 kilométeren át tartott, délután számolt be. Azt írták, hogy lövésekkel kellett megállítsák a furgont. Az esetről videó is készült.

A hivatalos beszámoló szerint a sofőr kiugrott a kocsiból, elmenekült. A hátrahagyott járműben a rendőrök kilenc, "magukat szír állampolgárnak nevező férfit találtak, jogszerű magyarországi tartózkodásukat egyikük sem tudta igazolni".

Az illegális migránsok - elmondásuk szerint - valahol a Szerbiánál létesült ideiglenes biztonsági határzáron átvergődve jutottak Magyarország területére. Szlovákiába történő szállításukért fejenként 1200 eurót kellett letétbe helyezniük még Törökországban.

A szentendreiek nem értik

A közösségi média több felületét is elárasztották az elégedetlenkedők megjegyzései, ám a hozzászólók többnyire nem a migránsokra vagy az ellenük fellépő rendőrökre dohogott, hanem keményen bírálták Szentendre városvezetését.

Mint írták: az önkormányzat megnyithatta volna a 11-es úttal párhuzamosan haladó Duna parti utat és az autósok nagy része így elkerülhette volna a rendőri intézkedés helyszínét.

A kommentelők még a városvezetéshez közel álló Szentendre blogol Facebook-oldalon is komoly kritikákat fogalmaztak meg a polgármesterrel szemben, bár úgy tűnt, a portál moderátorai igyekeztek megszűrni a bíráló posztokat. A legtöbben elfogadhatatlannak tartották, hogy a szentendrei önkormányzat nem tett semmit, miközben volt olyan autós, aki Tahitótfaluból indulva csak több mint három óra alatt tudott bejutni Budapestre.

Többen is felvetették, hogy a hasonló esetek elkerülése érdekében a szentendrei önkormányzat legalább iskolaidőben, hétköznap a reggeli és a délután csúcsforgalom idején rövid időre nyissa meg a Duna korzót az autósok előtt. Néhányan megjegyezték, hogy ezt az elképzelést már korábban többen is felvetették, de a város vezetői válaszra sem méltatták őket.

Néhány hozzászóló alternatívaként a tömegközlekedést javasolta, ám ezeket a megjegyzéseket hamar elsöpörték, hiszen a szentendrei HÉV végállomáshoz is csak autóval tudnak eljutni a kisebb települések lakói. Igaz, van buszjárat, de az még Szentendrén belül is csak nagyon ritkán közlekedik.

A hozzászólók azt is megjegyezték, hogy a Budapest és Szentendre közti HÉV vonalat éppen felújítják, ami járatkimaradásokkal és jelentős menetidő-növekedéssel jár.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×