Jelenleg több, mint 160 km-en van elrendelve árvízvédelmi készültség az országban - írja a vízügy. Csapadékutánpótlásra a következő napokban nem kell számítani a vízgyűjtők területén, így tehát nincs utánpótlása az árhullámoknak. Mindenhol folyamatos apadásra készülnek a szakemberek, ezért a felméréseket követően több helyen a legmagasabb fokozatról II. fokra mérsékelhetik a készültségi szinteket.
A Rába Győrnél a pénteki 435 cm-es tetőzését követően lassú apadásnak indult, azonban a jelentős vízhozam miatt
a Mosoni-Dunán jelentősen megnövekedett a vízsebesség a Rába torkolatnál.
Hamarosan megkezdődhet a felgyülemlett uszadék elszállítása a vízi közlekedés biztonságossá tétele érdekében.
A Mura teljes szakaszán folytatódik az apadás, megindulhatnak a helyreállítási folyamatok, az esetleges károk felmérése, a töltéskorona rendezése.
A Dráva vízszintje Drávaszabolcsnál az elnyúló tetőzés után mérsékelt, de ütemes apadásnak indult. A vízügyes kollégák azonban még folyamatos készenlétben vannak, hiszen a levonuló ár következtében helyenként kisebb szivárgások, felpuhulások, buzgárok keletkeznek, melyek azonnali beavatkozást igényelnek. A tetőzést követően sem állt le a munka, ugyanis a víztömeg miatt kialakuló árvízi jelenségek ellen többek között ellennyomó medence, valamint bordás megtámasztások kiépítésével védekeznek.
A szükséges helyeken a védképesség biztonságos fenntartása érdekében, ahol kellett, nyúlgátakat építettek ki a szakemberek.
Az árvízhelyzet miatt élet- és vagyonbiztonság nincs veszélyben a védvonal mentén.