eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ igazgatója sajtótájékoztatót tart az amerikai republikánus tábor budapesti konferenciájáról a szervezet fővárosi székhelyén 2022. január 26-án. Március 25-én és 26-án rendezik meg az amerikai republikánus tábor Conservative Political Action Conference (CPAC) elnevezésű konferenciáját a Várkert Bazárban. A CPAC Hungary fő szónokának Orbán Viktor miniszterelnököt kérték fel. Sok száz résztvevőt várnak, kiemelt külföldi és hazai előadókkal.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Csütörtökön kezdődik a CPAC Hungary 2023, Orbán Viktor is beszédet mond

Csütörtökön és pénteken második alkalommal rendezik meg a konzervatív konferenciát. Szánthó Miklós, a CPAC Hungary-t szervező Alapjogokért Központ főigazgatója szerint az esemény jó alkalom lesz arra, hogy még többen és még mélyebben megértsék a magyar békepárti álláspontot.

Csütörtökön kezdődik a második magyarországi CPAC, a konzervatívok kétnapos rendezvénysorozata, amelyen Orbán Viktor miniszterelnök és a magyar kormány tagjai mellett a nemzetközi jobboldal számos vezető politikusa felszólal.

Szánthó Miklós, a CPAC Hungary-t szervező Alapjogokért Központ főigazgatója szerint a tavalyi bemutatkozás után az idei rendezvény még nagyobb, szebb és jobb lesz, és jóval többen érkeznek külföldről, Amerikából is. "A CPAC Hungary tavaly is már nagy durranás volt, de most már még inkább híre ment" – emelte ki a főszervező az InfoRádóban.

Egy év alatt, úgy látja, a politikai környezet megváltozott, mert már a tavaly májusi CPAC is az ukrajnai háború árnyékában telt, de akkor nem gondolták, hogy egy év múlva is a háború árnyékában fogják megszervezni a rendezvényt.

"Ez egyrészt nehézséget jelent, de arra talán még inkább rádöbbent minket a jobboldalon, a konzervatív oldalon, hogy a békéhez is erőre és összefogásra van szükség. Én bízom abban hogy a CPAC Hungary arra is egy jó alkalom lesz, hogy még többen és még mélyebben meg fogják tudni érteni, hogy a magyar békepárti álláspont nemcsak önös magyar érdekből indul ki, hanem illeszkedik a Nyugat igazi geostratégiai érdekei közé. Mert az elhibázott szankciós politika miatt az USA egyik legmegbízhatóbb szövetségese, Európa gazdaságilag gyengül, és Moszkvát egyre inkább toljuk bele Peking karjaiba. Egyik fejlemény sem jó: sem az, hogy Európa gazdaságilag meggyengül, ez az USA-nak sem érdeke szerintem hosszú távon, és az pedig egyáltalán nem érdek, hogy az eurázsiai kontinensen egyensúlyi állapot helyett egy nagyon erős orosz–kínai tengely képződjön" – mondta Szánthó Miklós.

A CPAC Hungary 2023 jelmondata: Együtt erő vagyunk. Az Alapjogokért Központ főigazgatója szerint ez elsősorban a nemzetközi jobboldalnak egy erős üzenet, mert úgy véli, idehaza ez az összefogás már megvalósult: a magyar jobboldal annyira egységes, mint még sohasem, és sikerült azt a küldetését is beteljesítenie, hogy lerombolja a posztkommunista struktúrákat a különböző társadalmi alrendszerekben.

"Nemzetközi szinten szükség van az összefogásra, mert e tekintetben még a nemzetközi jobboldalnak nincs elég tudása. Bár már önmagában az, hogy nemzetközi jobboldalról beszélhetünk, a tíz évvel ezelőtthöz képest már nagyon nagy előrelépés, és azt is fel kell ismernünk, hogy mindannyian igazából ugyanazokkal a problémákkal szembesülünk, ha kulturális, társadalmi, nemzeti vagy családi kérdésekről van szó a Potomactől a Dunáig" – mondta Szánthó Miklós.

Csütörtökön reggel kilenc órától kezdődik a kétnapos program, a nyitóbeszédeket Szánthó Miklós, Matt Schlapp, az Amerikai Konzervatív Unió elnöke, Irakli Garibashvili, Grúzia miniszterelnöke és Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke tartja. Exkluzív videoüzenetet küld a televíziós Tucker Carlson, valamint Steve Bannon, Donald Trump volt amerikai elnök főtanácsadója és vezető stratégája. Előadást tart Andrej Babis korábbi cseh és Janez Jansa volt szlovén miniszterelnök. A magyar kormány tagjai közül a két nap során előad majd Varga Judit, Szalay-Bobrovniczky Kristóf, Lázár János, Nagy István, Szijjártó Péter és Gulyás Gergely is.

A részletes program itt tekinthető meg.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×