eur:
408.11
usd:
374.98
bux:
0
2024. november 5. kedd Imre
Tóth Bertalan, az MSZP elnöke felszólal a koronavírus elleni védekezésről szóló törvénytervezet általános vitáján az Országgyűlés plenáris ülésén 2020. március 24-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Folytatódik a Vodafone-pingpong az MSZP és Polt Péter között

Már nem először tudakolja Tóth Bertalan, hogy "egy veszteséges cégben" történő állami tulajdonszerzés esetén nem sérül-e a közérdek. Polt Péter ezúttal is választ adott.

Írásbeli kérdést intézett Tóth Bertalan szocialista országgyűlési képviselő Polt Péter legfőbb ügyészhez, a politikus azt tudakolja, miből gondolja azt Polt Péter, hogy 323 milliárd forintnyi közpénz
kifizetése "egy veszteséges cég (Vodafone Magyarország) kisebbségi üzletrészének törvénybe
ütköző módon történő megvásárlása" során nem sérült a közérdek.

Az ügyészség honlapjára felkerült kérdésből kiderül, kettejük e tárgyú "meccsének" ez már nem az első felvonása,

már januárban is kérdezte a volt MSZP-elnök a legfőbb ügyészt.

Tóth Bertalan sérelmezi továbbá, hogy a nyilvánosság alig tud valamit a Vodafone-szerződésről, de azt biztosan, hogy a 323 milliárd forintnyi közpénz az a nagyságrend, amennyit a pedagógus-béremelés felemésztene.

A politikus kérdése továbbá, hogy

  • Polt Péter megismerte-e a társaság átvilágításáról, értékeléséről szóló dokumentumokat,
  • a közérdek sérelme megvalósulhat-e már önmagában azáltal, hogy egy állami cég a nemzeti vagyonról szóló törvénybe ütköző módon köt szerződést,
  • A legfőbb ügyész nem kívánja-e felülvizsgálni korábbi álláspontját, indít-e vizsgálatot, kezdeményez-e eljárást a hivatkozott ügyben.

A legfőbb ügyész válasza is nyilvánosan elérhető, ebből kiderül, hogy

a szerződés esetleges semmissé nyilvánítása nem az ő hatásköre, hanem a bíróságé,

a közérdek sérelmének megállapításához a felmerülő ismeretek összessége nem elegendő, a nemzetgazdasági érdek minősítés pedig szintén nem tartozik az ügyészség asztalára.

Polt Péter válaszában megjegyzi továbbá, hogy értékarányossági probléma csak állami tulajdon eladásánál merülhet fel, vételnél csak akkor, ha a szerződő felek közül valamelyiknek gondja van a vételárral vagy az azért kapott tárggyal.

Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×