eur:
395.08
usd:
368.04
bux:
71456
2024. július 2. kedd Ottó
Nyitókép: Unsplash

A szülőkkel való kapcsolatot is pontoznák a pedagógusok tejlesítményértékelésekor

A pedagógusok teljesítményértékelése alapján határoznák meg, hogy a jól teljesítő tanárok több pénzt kapjanak a rosszabbul teljesítő kollégáiknál.

A gimnáziumban tanító pedagógusok belső teljesítményértékelésének legújabb tervezetét a Belügyminisztérium szerdán küldte ki. Ez alapján pont járna többek között a kommunikációs stílusra, a szülőkkel való kulturált viselkedésre, és az intézmény jó hírének erősítésére a személyes, írásos, online kommunikációban, viselkedésben – írja a Telex.hu.

A pedagógusok teljesítményértékelő rendszerét szeptembertől vezetnék be általánosan. A pedagógus-szakszervezetek tiltakoznak ellene, mert szerintük az új teljesítményértékelési rendszerről nem volt semmilyen szakmai és társadalmi egyeztetés. A tervezetről a Belügyminisztérium jelzése szerint hamarosan egy kérdőívben a pedagógusok is elmondhatják a véleményüket.

Az értékelési rendszer két részből fog állni:

  • személyre szabott szakmai követelmények (éves fejlesztési célok vagy teljesítménycélok) meghatározása és értékelése,
  • munkavégzés meghatározott (mennyiségi és minőségi szempontokra egyaránt kiterjedő) értékelési szempontjai alapján történő értékelés.

A pedagógusok munkavégzésének értékeléséhez tíz kompetenciaterületet határoztak meg, az intézményvezetőknek pedig nyolcat. Ilyen többek közt az eredményesség, a munkaterhelés, a szakmai minőség, etikus magatartás és kommunikáció. Az utóbbiba az is beletartozik, hogy az adott tanár milyen stílusban beszél az iskolapszichológussal, a pedagógiai szakszolgálat munkatársaival, és a hallgatókkal. Értékelik,

milyen a tanár kapcsolata a szülőkkel, családokkal, és erősíti-e az intézmény jó hírét a személyes, írásos, online kommunikációban, viselkedésben.

Az értékelés június-júliusban kezdődik, a pedagógust és az intézményvezető-helyettest az intézményvezető, az intézményvezetőt a fenntartó értékeli, de be kell vonni az adott pedagógus munkájára rálátó munkaközösség vezetőket, tagintézmény-vezetőket. Ezután jön egy személyes értékelő megbeszélés évente egy alkalommal, ahol a vezetői és az önértékelés ismeretében megszületik a végleges értékelés.

Címlapról ajánljuk
Folytatódik a cseh-szlovák testvércsata: Prága inkább fokozza Ukrajna támogatását

Folytatódik a cseh-szlovák testvércsata: Prága inkább fokozza Ukrajna támogatását

A cseh miniszterelnök szerint a cseh-szlovák kormányközi tárgyalások felújítása továbbra sincs napirenden. A legfelsőbb cseh vezetők a prágai várban vitatták meg az országot érintő legfontosabb külpolitikai kérdéseket, és úgy nyilatkoztak, hogy Csehország folytatja Ukrajna támogatását minden területen, beleértve a fegyverszállításokat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.03. szerda, 18:00
Giró-Szász András
politikai tanácsadó
Orbán Viktor Ukrajnában járt, eközben az orosz külügyminiszterrel tárgyalt Szijjártó Péter

Orbán Viktor Ukrajnában járt, eközben az orosz külügyminiszterrel tárgyalt Szijjártó Péter

Az európai állam- és kormányfők közül egyre kevesebben vannak, akik még nem látogattak el az orosz invázió sújtotta Ukrajnába - most már nem gazdagítja ezt a tábort Orbán Viktor sem, a magyar miniszterelnök ugyanis ma Kijevbe utazott. Ám eközben Szijjártó Péter külügyminiszter, aki gyakran jár Oroszországba, telefonbeszélgetést folytatott Szergej Lavrov orosz külügyminiszterrel - tudósított a Telex.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. július 2. 11:39
×
×
×
×