eur:
411.25
usd:
394.42
bux:
0
2024. december 27. péntek János
European Union flags in front of the blurred European Parliament in Brussels, Belgium
Nyitókép: artJazz/Getty Images

Fürjes Balázs: a végén Orbán Viktor nyer

A Miniszterelnökség parlamenti államtitkára is reagált arra a brüsszeli megállapodásra, ami mérsékli a Magyarországnak ígért pénzek befagyasztását.

„Az európai nagypolitika egy olyan power game, amit huszonheten játszanak, és a végén Orbán Viktor nyer. Vele pedig Magyarország” – írja a közösségi oldalán Fürjes Balázs

Szerinte a miniszterelnök győzelmének „pofonegyszerű” titka az, hogy „neki a hazája az első”.

„Magyarország győzelmének örülhetnének a baloldalon is, és eltanulhatnák végre a siker receptjét. Vagy marad az ellenzéki lét, végül is felelősség nélkül is biztos megélhetést ad a Gyurcsány-campus lakóinak” – fűzi hozzá a bejegyzéshez a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára.

Ahogyan arról beszámoltunk, napokon belül aláírhatja a megállapodásokat az uniós pénzekről a magyar kormány az Európai Bizottsággal. A tagállamok nagyköveteinek hétfői javaslata a helyreállítási terv elfogadásáról utat nyitott a végső jóváhagyáshoz.

Az uniónak tett vállalások teljesítésének utolsó állomása március vége, így a zárolt felzárkóztatási pénzeket még tavasszal teljesen feloldhatják. A zárolások összegét 7 és fél milliárd euróról 6 milliárd 300 millió euróra csökkentette az Állandó Képviselők Bizottsága.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Rég elfeledett területen kezdődött őrült fegyverkezési verseny – Oroszország csúnyán lehagyta a világot, a Nyugat pedig erőtlenül nézi

Rég elfeledett területen kezdődött őrült fegyverkezési verseny – Oroszország csúnyán lehagyta a világot, a Nyugat pedig erőtlenül nézi

A hidegháború során jelentek meg az első olyan tengeralattjárók, amelyek képesek voltak a mélytengeri, vagy tengerfenék-hadviselésre (SSW - Subsea and Seabed Warfare). A fejlesztésben természetesen az Egyesült Államok járt az élen, így a leghíresebb hadművelet, az Ivy Bells is hozzájuk kötődik. A hidegháborút követően az Egyesült Államok elveszítette az érdeklődését a terület iránt, míg Oroszország tanult a Szovjetunió hibájából. Az orosz-ukrán háború, és az ehhez kapcsolódó orosz, vagy orosznak vélt műveletek hívták fel a figyelmet ismét arra, hogy mekkora sebezhetőséget jelent a tenger alatt futó, időközben egyre inkább gyarapodó kritikus infrastruktúra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×