Infostart.hu
eur:
399.99
usd:
342.29
bux:
99825.6
2025. július 14. hétfő Örs, Stella
Az Országgyűlés rendkívüli ülése 2021. március 17-én. A kormánypártok távolléte miatt határozatképtelen volt az ellenzék által kezdeményezett rendkívüli ülés, amelyet a rendes ülésnapot követően tartottak, így csak a napirend előtti felszólalások hangozhattak el. A kormány sem képviseltette magát a tanácskozáson, amelyen az ellenzéki frakciók a koronavírus-járvány kormányzati kezeléséről vitáztak volna.
Nyitókép: MTI/Soós Lajos

Indulhat az uniós pénz – Reagáltak az ellenzéki pártok

Egyetértenek abban, hogy a szóban forgó uniós pénzeknek még meg is kell érkezni.

Jelentős mennyiségű uniós pénz áll a házhoz Magyarországon, miután Brüsszel – illetve az oda akkreditált tagállami nagykövetek hada – megadta a zöld jelzést az EU-s forrásoknak, igaz, a helyreállítási alap és az operatív programokra szánt eurómilliárdoknak nem az egésze érkezik majd, a teljes összegért még tovább kell küzdeni 2023 tavaszáig.

A hírre és az azt követő kormányzati bejelentésekre az ellenzék is reagált már:

DK

A Demokratikus Koalíció szerint "megalázó vereség" ez az Orbán-kormánynak.

"Ami történt, egyértelmű. Soha az EU történetében nem fordult még elő olyan, hogy egy korrupt kormány miatt eurómilliárdokat nem fizetnek ki. Az Európai Unió most is tette a dolgát: megvédte a magyaroknak járó pénzt attól, hogy Orbán ellopja" - olvasható Dobrev Klára árnyék-miniszterelnök Facebook-posztjában.

Az ügyben Román Sándor, a párt politikusa videoüzenetet is közzétett.

Momentum

A Momentum elnöke, Gelencsér Ferenc szerint – mint a Facebookra kiposztolta – egyedül Orbán Viktort terheli a felelősség azért, hogy túl későn és túl kevés forrás érkezik az unióból Magyarországra. Rámutatott: szerinte 2600 milliárd forintba kerül Magyarországnak Orbán Viktor ebbéli ténykedése.

"Ugyanakkor tisztázzuk, a hírek szerint a pénzt csak elvben ítélte oda az EU a kormánynak, nehogy teljesen lemaradjon róla az ország. Ténylegesen utalni azonban csak akkor fognak, ha a Fidesz elkezdi végre leépíteni azt a korrupciós hálózatot, amit létrehozott" - teszi hozzá.

Szavaihoz Donáth Anna EP-képviselő a párt részéről azt tette hozzá, hogy az EU-nak sem volt érdeke, hogy elvegye a pénzeket Magyarországtól, csak az, hogy azt szabályosan használja fel.

Képviselőtársa, Cseh Katalin pedig arra mutat rá, Orbán Viktor "aprópénzért bedobta vétókártyáit".

MSZP

A Magyar Szocialista Párt részéről a frakcióvezető Tóth Bertalan reagált elsőként – közleményben –, szerinte a felzárkóztatási pénzek elvesztésének veszélye nem múlt el.

"Orbánéknak még sokat kell dolgozniuk, hogy valamit jóvátegyenek az elmúlt 12 év hibáiból, és megindulhasson a kifizetési feltételekhez kötött ezermilliárdok folyósítása. Külön figyelmet érdemel majd az a különleges jogrend, amivel az Orbán-kormány és a Fidesz kénye-kedve szerint térhet el rendeletekkel az elfogadott törvényi szabályoktól! El kell kerülni, hogy Orbánék a jogállamisági eljárás lezárásával kapcsolatos megállapodásokat ilyen módon kijátszhassák."

Jobbik

A Jobbik is úgy látja, hogy ezeknek a pénzeknek még meg is kell érkezniük, addig nincs mit ünnepelni.

A párt továbbá felhívja a figyelmet arra, amilyen árat fizetett a kormány ezért: megszavazta Ukrajna hitel formájában történő támogatását, valamint a globális minimumadót is – erről Gulyás Gergely kedd reggel már elmondta: nem jár adóemeléssel, csak néhány nagyvállalati szereplőt érint ez a változás.

Gyöngyösi Márton, a párt EP-képviselője úgy látja, Brüsszel már megállította Orbán Viktort, most "rajtuk a sor".

LMP

Az LMP társelnöke, Kanász-Nagy Máté szintén videóval jelentkezett:

"Magyarországnak az uniós támogatások járnak. (...) Ezzel a megállapodással ismét a multinacionális nagyvállalatok nyertek, Magyarországon mindenképpen. Klasszikus kompromisszum született, aminek a nagytőke örülhet. Megmarad az adóparadicsomi állapot, hogy a nagyvállalatok alacsonyan adóznak, az alkalmazott munkaerőt nem fizetik meg rendesen, úgy, ahogy egy osztrákot, egy németet vagy egy franciát, és még a környezetvédelmi szabályokat sem kell betartaniuk."


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Salát Gergely: a jövő gazdasági háborúja a ritkaföldfémekért zajlik majd

Salát Gergely: a jövő gazdasági háborúja a ritkaföldfémekért zajlik majd

Drágulni kezdtek a ritkaföldfémek. Az ütőkártya Kína kezében van, mert jelenleg ott bányásszák, és ott is dolgozzák fel ezeket az elemeket – mondta az InfoRádióban Salát Gergely. A Magyar Külügyi Intézet munkatársa úgy látja, hogy hosszú távon a világgazdaság a stratégiai fontosságú termékek kapcsán önellátó blokkok kialakulására törekszik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.14. hétfő, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Masszív fegyverszállítmányt kaphat Ukrajna Trumptól, orosz földön folytatódhat a háború - Híreink az ukrán frontról hétfőn

Masszív fegyverszállítmányt kaphat Ukrajna Trumptól, orosz földön folytatódhat a háború - Híreink az ukrán frontról hétfőn

Donald Trump elnök ma várhatóan bejelenti első Ukrajnának biztosított fegyverszállítmányát, ez az Axios forrásai szerint lehet, hogy olyan rakétákat is tartalmaz majd, melyek akár Moszkvát is el tudják majd érni. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök nemrég arról beszélt, hogy most megteremtik a körülményeket ahhoz, hogy Oroszország területén folytatódjon a háború. Az orosz hadsereg Kupjanszk bekerítésén dolgozik, közben nagy erőkkel támadnak Szumiban és a pokrovszki térségben is. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború hétfői eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×