eur:
416
usd:
399.48
bux:
0
2025. január 7. kedd Attila, Ramóna
Molnár Zsolt, a Magyar Szocialista Párt (MSZP) budapesti elnöke a nemzetközi nőnap alkalmából Nőnap: a gesztus mellé tettek is kellenek! címmel tartott sajtótájékoztatón a Nyugati téren 2019. március 8-án.
Nyitókép: MTI/Soós Lajos

Molnár Zsolt kezdeményezi a mentelmi jogának felfüggesztését, és feljelentéseket tesz

A korrupcióval gyanúsított MSZP-pártigazgató nem mond le az ellenzéki közös lista tizenegyedik helyéről.

Egy, a Magyar Nemzet birtokába jutott kihallgatási jegyzőkönyv szerint a költségvetési csalással gyanúsított Fuzik Zsolt több általa ismert, politikusokat érintő bűncselekményről is beszámolt: Horváth Csaba zuglói polgármester és Tóth Csaba szocialista országyűlési képviselő mellett állítása szerint Molnár Zsolt, az MSZP pártigazgatója is átvett tőle 40 millió forint kenőpénzt.

Hadházy Ákos ezek után arra szólította fel Molnárt, hogy mondjon le az ellenzéki közös listán elfoglalt 11. helyéről, és ne veszélyeztesse az összefogás sikerét. A szocialisaúta politikus erre egy nyílt levélben válaszolt, és jelezte, nem lép vissza, mert "semmilyen pénzt nem vettem át sem táskában, sem más módon Fuzik Zsolttól és mástól sem".

Állítása szerint az elmúlt évtizedben, több száz, általa korábban nem ismert személlyel találkozott és hallgatta meg a különböző javaslataikat, elképzeléseiket, ötleteiket, és így találkozott Fuzik Zsolttal is.

Molnár Zsolt szerint a Fidesz próbálja "levadászni", de állítja, semmi törvénytelen dolgot nem tett. Ezért magánvádas büntetőeljárást kezdeményez nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazásért Fuzik Zsolt és az ő vallomását elsőként leközlő sajtóorgánum ellen. Emellett levélben fordul a legfőbb ügyészhez, és kezdeményezi, hogy indítványozza az Országgyűlés elnökénél az ügyben a mentelmi joga felfüggesztését.

Címlapról ajánljuk
Tálas Péter: az Egyesült Államok praktikus okokból nem fogja elengedni Ukrajna kezét

Tálas Péter: az Egyesült Államok praktikus okokból nem fogja elengedni Ukrajna kezét

"A fő kérdés az, hogy demokratikus országok lesznek-e a meghatározói a jövő világrendjének, vagy az autoriter rendszerek. Nagyon sokan azt gondolják, hogy az autoriter rendszerek lesznek, mert azt látjuk, hogy az autoriter rendszerek jobban megértik egymást" – vélte Tálas Péter, a Nemzet Kiszolgálati Egyetem John Lukács Intézet egyetemi docense az InfoRádió Aréna című műsorában egy új tanulmánykötet kapcsán. Beszélt a világrendváltozás okozta kilátásokról és arról is, hogy az ukrajnai háború tétje, hogy a világban az érdekszféra politika vagy a befolyási övezet politika lesz-e az uralkodó.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.07. kedd, 18:00
Aczél Petra
kommunikációs szakértő, a MOME rektorhelyettes
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×