eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
A német-amerikai fejlesztésű Pfizer-BioNTech koronavírus elleni oltóanyag, a Comirnaty-vakcina fecskendőkben előkészítve az oltáshoz a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Bethlen utcai Járóbeteg Szakellátási Központjában 2021. december 5-én. A november 22-én kezdődött oltási akcióban regisztráció és előzetes időpontfoglalás nélkül várják az oltakozni szándékozókat naponta 7 és 19 óra között az ország 101 kórházában, valamint a szakrendelőkben is.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Iránytű készült a negyedik oltással kapcsolatban

A janssenesekre, a gyerekekre, a krónikus betegekre, a fertőzésen átesettekre mind-mind kitér a Nemzeti Népegészségügyi Központ brosúrája.

Ajánlást kaptak az orvosok a negyedik oltás beadásával kapcsolatban. Ez azok után került ki, hogy a Népszava szerda reggel arról cikkezett, hogy az oltópontokra negyedik oltás felvétele céljából érkezett pácienseket küldenek haza szakmai iránymutatás híján.

Az ajánlásban szerepel, hogy az oltóanyag-választás minden esetben az oltó orvos feladata, aki a pácienst ismerve szakmai szempontok alapján dönt, a szakmai szempontokhoz azonban további segítséget nem ad az NNK által jegyzett dokumentum.

Az viszont igen, hogy "a negyedik oltás beadásáról dönhet az oltóorvos, amennyiben ezt a három oltásban már részesült 18 éven felüli személy kéri, és a booster oltás beadása óta már legalább négy hónap eltelt".

Az olthatósággal kapcsolatban az oltó és a háziorvos, illetve a kezelőorvos konzultálhat egymással.

A dokumentum rögzíti továbbá, hogy a Janssen oltóanyaggal történt alapimmunizálás után ismétlő oltásban részesült személy szintén kaphat újabb oltást, ha már legalább négy hónap eltelt a legutóbbi oltás óta - ebben az esetben természetesen harmadik oltásról van szó.

Általános ellenjavallata egyik oltáskombinációnak sincs.

Fontos még, hogy a fertőzésen átesett koronavírusos betegek a fertőzésből történt kigyógyulást követően időkorlát nélkül, azonnal olthatók.

Az iránymutatásban részletesen szó van a krónikus betegek és a gyerekek ismétlő oltásáról is.

Teljes terjedelmében ITT olvasható.

Címlapról ajánljuk
Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

Kiderült, hogy egészséges-e a budapesti ivóvíz

A Dunában vannak emberi eredetű szennyeződések, főként növényvédőszer- és gyógyszermaradványokat, valamint ipari korróziógátló anyagokat azonosítottak a szakemberek – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ vezető vízhigiénés szakértője a folyó és a budapesti ivóvíz minőségét vizsgáló átfogó kutatásokról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. július 7. 10:51
×
×
×
×