eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Farkas Péter Barnabás
Nyitókép: MTI/Vajda János

Így ért véget az ózdi karlendítő jobbikos ügye

Lemondott Ózd jobbikos alpolgármestere, megelőzve, hogy a város közgyűlése megtárgyalja az ellene benyújtott méltatlansági és összeférhetetlenségi indítványt. Farkas Péter Barnabásról korábban olyan fényképek jelentek meg, amelyeken náci karlendítésre emlékeztető mozdulatokat tesz egy holokausztmúzeumban. Az ügy érdekessége, hogy az egyik fotót egy olyan volt jobbikos hozta nyilvánosságra, aki ugyanott és ugyanakkor Hitlert utánozta.

Szeptemberben jelent meg egy fotó az atv.hu-n Ózd jobbikos alpolgármesteréről, amelyen Farkas Péter Barnabás kinyújtott és feltartott karral áll egy katowicei múzeum holokausztkiállításának zsidóellenes felirata előtt.

Az ellenzéki előválasztáson egyéni képviselőjelöltként induló politikus akkor azt állította, hogy nem náci üdvözlést mutatott be, hanem a társainak integetett, hogy álljanak össze egy csoportfotóra. Ezt sokan nem hitték el neki, az MSZP és a Momentum sem, mindkettő visszalépésre szólította fel.

Fekete-Győr András, a Momentum elnöke a Jobbikot is erre kapacitálta.

"Ne nézzük egymást hülyének! Én ezt a Jobbiknak is elmondtam. Ha valaki megnézi ezt a képet, ez egy náci karlendítés, ez minden kétséget kizáróan a mi álláspontunk. Úgyhogy nem tudjuk támogatni ezt az embert Ózdon."

Farkas Péter Barnabásról később a Naphíre.hu-n egy másik kép is előkerült, amelyen ugyanott és ugyanúgy, de még kevésbé magyarázható módon pózol. Ezt látva az alpolgármester bocsánatot kért és

arra hivatkozott, hogy nem fajgyűlölő, hanem részeg volt.

Az előválasztáson egyébként közben vereséget szenvedett, ennek ellenére helyi ellenlábasa, Fidrus Péter volt jobbikos alpolgármester, független önkormányzati képviselő méltatlansági és összeférhetetlenségi eljárást kezdeményezett ellene.

"Ez a mozdulat abszolút nem félreérthető, már csak azért sem, mert magam is személyesen jelen voltam ezen a találkozón, tehát Farkas Péter Barnabás nem mondott igazat, amikor azt mondta, hogy tömegnek integetett, semmiféle tömeg nem volt ott."

Időközben azonban Farkas Péter Barnabásnak köszönhetően magáról Fidrus Péterről is előkerült egy hasonló fotó, amelyen a politikus ugyanabban a múzeumban az egyik kezével hitlerbajuszt imitál a szája fölé, a másikkal pedig a náci diktátor jellegzetes karlendítését utánozza.

Fidrus Péter a Facebookon egy rosszkor, rossz helyen elkövetett otromba tréfának minősítette a viselkedésüket, ő sem tartja magát rasszistának, bár hozzáteszi, hogy határozott véleménye van azokról a cigányokról, akik ordibálnak, szemetelnek és bűncselekményeket követnek el.

Lemondani nem akar arra hivatkozva, hogy Farkas Péter Barnabással ellentétben ő nem hazudott a róla készült fényképről.

Ózd képviselő-testülete csütörtökön vitatta volna meg az összeférhetetlenségi indítványt, de ez okafogyottá vált, mert Farkas Péter Barnabás lemondott az alpolgármesteri posztjáról. Ezt Janiczak Dávid ózdi polgármester jelentette be a Facebookon. A városvezető egyébként jogilag megalapozatlannak tartotta az eljárást, és Farkas Péter Barnabás előválasztási vereségére utalva a

földön fekvő ember rugdosásának

nevezte az ügyet.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×