eur:
411.12
usd:
392.19
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Police.hu

"Bárki ütheti, vághatja a kutyát, amíg nincs rá tanú" – romlik az állatvédelmi helyzet

Az állattartást szabályozó törvények megfelelők, de betartásuk és betartatásuk akadályokba ütközik – mondta a Fema Állatmentők önkéntese. Takács Adrienn az InfoRádiónak kiemelte: az állatbántalmazások többsége jogkövetkezmény nélkül marad Magyarországon, ezért egy olyan állatrendőrség felállítására van szükség, amelynek munkáját – a mostaninál nagyobb jogkörrel – az állatvédő szervezetek is segítik.

Az állatvédelem ügyében a Fema Állatmentők inkább romló tendenciával találkoznak, de Takács Adrienn önkéntes szerint nem lehet általánosítani.

„Valamiféle tudatosság azért megindult az elmúlt időszakban. Nagyon gyakran járunk gyerektáborokba előadást tartani a felelős állattartásról, és ezt szeretik a szülők, a tanárok és a gyerekek. Egyre többen járnak kutyaiskolába, egyre nagyobb az igény arra, hogy az a kis élet, akit a családunkba befogadunk, teljes jogú tag lehessen és megadjunk neki mindent. A munkánk során sajnos mi a másik véglettel is találkozunk, amikor láncon, éheztetve, nagyon rossz körülmények között, vagy kidobva, elhagyva találkozunk az állatokkal” – fejtette ki.

Az önkéntes szerint a törvények jók lennének, de a betartásuk, betartatásuk akadályokba ütközik. A szervezetnél azt tapasztalják, hogy gyakorlatilag jogkövetkezmény nélkül megtehetnek bármit az állatokkal, és alig ismerik az emberek a lehetőségeiket, akár azt, ha állatkínzást, rosszul tartást látnak, hogy hol és hogyan kell ezt jelezni.

„Mi azt látjuk, hogy bárki ütheti, vághatja a kutyát addig, amíg nincs rá tanú, vagy nincs, aki hajlandó lenne feljelenteni, bejelenteni, és addig ez jogkövetkezmény nélkül marad” – emelte ki Takács Adrienn, aki szerint hiába vannak törvényeink, ha nincs visszatartó erő. A Fema Állatmentők munkatársa szerint nincs apparátus a jogszabályok betartatására, és a pár tízezer forintos büntetésnek sincs visszatartó ereje.

Az állatrendőrség nagyon hasznos dolog lenne – emelte ki Takács Adrienn, hozzátéve, több jogkörrel lehetne felruházni az állatvédő szervezeteket is, mert most civilként mennek oda figyelmeztetni, és ezzel sokszor veszélynek vannak kitéve maguk is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet az a Gazprom szállít, akinek a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli a pénzügyeit. Magyarország külügyminisztériuma már vizsgálja az orosz bankkal szembeni amerikai szankciók esetleges hatását, az amerikai pénzügyminisztérium azonban figyelmeztetett: aki a szankcionált bankokkal levelező kapcsolatot tart fenn, az "jelentős szankciós kockázattal" szembesülhet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×