Mosóczi László hangsúlyozta, hogy 2010 és 2019 között több mint hatezer kilométernyi közút újult meg 755 milliárd forintból. Jelezte, hogy a kormány jelenleg is három útfelújítási programot támogat: a Komplex útfelújítási program, a Magyar falu program és a Terület- és településfejlesztési operatív (Top) program segítségével 2016 és 2020 között 280 milliárd forintból több mint 900 útszakasz újul meg mintegy 2400 kilométeren.
Az államtitkár közölte: a Top-ból finanszírozták a 22 kilométeres Dunaújváros-Sárbogárd összekötő út teljes felújítását, amelynek
- 7,5 kilométeres szakasza 2018 végére elkészült közel 760 millió forintból,
- most pedig a Dunaújvárosig tartó folytatást adták át, amely 14,5 kilométeren újult meg 1,6 milliárd forintból.
Fejér megyében az idén tizenegy útszakasz újulhat meg több mint 43 kilométeren, 4,5 milliárd forintból - mondta Mosóczi László, aki szót ejtett arról is, hogy Sárbogárd két nagy, jövőben esedékes országos közútfejlesztésben érintett. Az M81 gyorsforgalmi út és a 63-as főút fejlesztésében, amely az új komáromi Duna hídtól az M1 és az M7 érintésével teremt négysávos kapcsolatot a Komárom-Székesfehérvár és a Székesfehérvár-Sárbogárd szakaszokon, illetve a szintén előkészületben lévő M8 gyorsforgalmi út építésében, amely a Balaton mellől Dunaújvároson és Kecskeméten át a Dél-Alföldig vezet majd, és Sárbogárd térségében kapcsolódik az előbbi úthoz.
Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés fideszes elnöke arról beszélt, hogy Sárbogárdon nemcsak a 6219-es út újult meg, hanem a 63-as főút belterületi szakasza is mintegy öt kilométeren hazai forrásból, 661 millió forintból.
Varga Gábor (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője emlékeztetett arra, hogy hosszú évtizedekig a Sárbogárd-Dunaújváros úton a közlekedés "túlélési próba" volt, többször próbálkoztak felújításával korábban is, de csak most sikerült forrást szerezni rá.
Galambos Dénes, Dunaújváros és térsége ipar- és területfejlesztéséért felelős miniszterelnöki biztosa a sajtótájékoztatón jelentette be, hogy Rácalmás, Adony, Kulcs és Nagyvenyim közel négymilliárd forint fejlesztési forrást nyert olyan célokra, amelyek a Magyar falu programból nem voltak finanszírozhatók.