A család- és ifjúságügyért felelős államtitkár a Nők Magyarországért-díj meghirdetésén azt mondta, azoknak a nőknek a segítő tevékenységét és teljesítményét kívánják elismerni, akiknek példájából mások erőt meríthettek.
Azt kérte, mindenki gondolkodjon el azon, van-e a környezetében olyan nő, akit erre az elismerésre jó szívvel felterjesztene. A jelöléseket a dij.nokmagyarorszagert.hu oldalon tehetik meg magánszemélyek, érdekvédelmi, szakmai és civil szervezetek vagy intézmények. Hozzátette: a zsűri augusztus végéig dönt a jelöltekről, illetve egy közönségszavazást is tartanak majd.
Közölte, a kategóriánként bruttó 5 millió forintos fődíjakat és a többi elismerést szeptember 15-én adják majd át egészségügyi, szociális, oktatási, és egy nyitott "egyéb" kategóriában. Ez utóbbiak között lehetnek például édesanyák vagy civil segítők is - tette hozzá.
A klubvár olyan felajánlásokat is, amelyekkel a díjazottak munkáját ismerhetik el. Az eddigi felajánlások között vannak wellness hétvégék, valamint belépők kulturális és sportprogramokra - mondta.
A díj hétfői meghirdetésén megjelent a két éve létrehozott klub több alapító tagja, köztük Szili Katalin miniszterelnöki megbízott és Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő.
Szentkirályi Alexandra azt mondta, azokat a történeteket, inspirációkat keresik, amelyek nem a láthatóságuk miatt jelentenek példát, hanem csak egy-egy adott közösségben mutatkoznak meg.
A díj lényege, hogy
a helyi, kisebb erőfeszítéseket is elismerjék, például egy óvónő munkáját
- tette hozzá.
Szili Katalin azt hangoztatta, hogy olyan hétköznapi hősöket is kívánnak díjazni, akik például sokgyermekes anyaként a családjukban álltak helyt a járvány idején, vagy tettek embertársaikért.
Az egyesület honlapján az áll: a díjjal azokat a nőket kívánják erkölcsileg és anyagilag elismerni, akik a COVID-19 járvány idején bátran, kitartóan és példamutató módon helytálltak azokon a területeken, amelyek működése kiemelkedő fontosságú volt a járvány terjedésének lassítása, a betegség megelőzése, kezelése, a járvány negatív hatásainak csökkentése vagy a járvány idején az életfeltételek biztosítása érdekében.