Infostart.hu
eur:
396.6
usd:
338.19
bux:
101188.08
2025. július 25. péntek Jakab, Kristóf
Nyitókép: Pexels

Újabb gyógyszerek Magyarországról való kivitelét tiltották meg

Péntek este hattól hat hónapig nem lehet exportálni számos antibiotikumot, kábító hatású fájdalomcsillapító és altató szert.

Újabb gyógyszerek, köztük antibiotikumok, kábító fájdalomcsillapító gyógyszerek és altatók kivitelét tiltották meg péntek este - vette észre a Pénzcentrum. A lap idézi az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) határozatát, amely szerint a gyógyszerellátási zavarok megelőzése érdekében hozták meg a döntést. Mint írják, a gyógyszerhatóság által

megjelölt gyógyszerek külföldre történő kivitele olyan ellátási zavart idézhet elő, ami akadályt jelenthet a magyar állampolgárok egészségének és életének megóvásában,

ezért a kiviteli tilalom kiadása indokolt.

A határozat két mellékletben sorolja fel, milyen szerek esnek a tilalom alá - köztük olyan közismertek is szerepelnek, mint az Augmentin, az Azi Sandoz, vagy a Fentanyl.

Korábban a profonol, az előtt pedig a hydroxychloroquine-sulfat hatóanyagú szerek Magyarország területéről kereskedelmi tevékenység keretében történő kivitelének tilalmáról döntöttek.

A portál szerint mindez arra enged következtetni, hogy Magyarország felkészül a koronavírus járvány terjedésének tömeges megbetegedési fázisára.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Szintet lépett a forint, de van, ami kibillentheti

Ami most rövid távon segíti a forintot, hosszú távon megfordíthatja a tendenciát és árthat neki – mondta Beke Károly, a Portfolio elemzője az InfoRádióban a forint-euró árfolyam várható alakulásáról.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.25. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
Mérföldkőhöz érkezett Donald Trump: most jöhet az igazi összeomlás?

Mérföldkőhöz érkezett Donald Trump: most jöhet az igazi összeomlás?

Donald Trump pár napja, július 20-án ünnepelte elnöki beiktatásának 6. hónapfordulóját, azaz a republikánus zászlóvivő épp fél évvel ezelőtt lépett át másodjára a Fehér Ház küszöbén – és borította azóta szinte teljesen aranyba az Ovális Irodát, egy talpalatnyi helyet sem hagyva fényűző dekoráció nélkül. Hivatala az alkalom adtán terjedelmes listát közölt Trump eredményeiről, a január óta eltelt időszakot a „valaha volt legsikeresebb” elnöki rajtnak nevezve a modern amerikai történelemben, egyebek mellett említve az „egyetlen nagy, gyönyörű törvény” elfogadását, a tojás és a gázolaj árát, a déli határ lezárását, a NATO-szövetségesek védelmi kiadásainak növelését, az Irán elleni bombázást és persze az elnök Nobel-békedíjra való jelölését. A féléves mérföldkőből fakadóan elérkezettnek láttuk az időt, hogy a közvélemény-kutatásokra pillantsunk: az amerikaiak is ekkora sikerként könyvelik el Donald Trump első hat hónapját? És hogyan vélekednek azok a republikánusokat eddig túlnyomórészt mellőző szavazói csoportok, akik tavaly mégis rekordszinten támogatták Trumpot, így kulcsfontosságúak lehetnek a Republikánus Párt jövője szempontjából? Annyit előrebocsáthatunk, hogy ha az amerikai elnök ezt olvasná, nem biztos, hogy elégedetten csettintene.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×