Az Országgyűlésben ezúttal a Jobbik egyik képviselője, Nunkovics Tibor sürgette a kormányt, hogy vezessen be klímavédelmi intézkedéseket. "Meg kell alkotni olyan törvényeket, jogszabályokat, létrehozni háttérintézményeket, amelyekkel enyhítani tudjuk a klímaváltozás hatásait, és olyan célokat tudunk kitűzni, amelyek reálisan megvalósíthatóak."
Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkára szerint az ellenzék ebben az ügyben nem megoldásokat javasol, hanem még nagyobb bürokráciát. "Ellenzéki oldalról azt javasolni, hogy további bürokráciára van szükség, egészen újszerű és speciális javaslat a klímaváltozás elleni küzdelem során."
Ezek után az ellenzéket is nagyon megleptepte, hogy az Országgyűlés kormánypárti többsége váratlanul tárgysorozatba vett két ellenzéki előterjesztésű határozati javaslatot,
- a Párbeszéd klímavészhelyzet kihirdetéséről szóló javaslatát,
- valamint az ebből fakadó feladatokat felsoroló, összellenzéki határozati javaslatot.
Schmuck Erzsébet, az LMP társelnöke szerint a kormány felismerte, hogy lépéshátrányba került a madridi klímacsúcs összehívása és a klímavészhelyzet európai kihirdetése után. "Az EU azt képviseli, hogy 55 százalékos szén-dioxid-csökkenést kell elérni. A magyar kormány még mindig ott tart, hogy inkább 40 százalékot szeretne" - mondta az országgyűlési képviselő.
Az ellenzék parlamenti vitanapot is szeretne a klímavészhelyzet kihirdetéséről; ha a most tárgysorozatba vett kérdésekről mégsem lenne eszmecsere, a vitanapot mindenképpen meg tudják tartani tavasszal - Schmuck Erzsébet szerint.