eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
A Szimpla romkocsma Budapest bulinegyedként ismert részén a Kazinczy utcában 2017. augusztus 29-én. A környéken lakók a hajnal négy óráig nyitva tartó vendéglátóhelyeken hangoskodók miatt panaszkodnak és várnak megoldást az önkormányzattól. A vendéglátósok a megélhetésüket féltik, ha esténként hamarabb kellene bezárniuk a szórakozóhelyeket. Lapértesülés szerint Vattamány Zsolt (Fidesz–KDNP), Erzsébetváros polgármestere hamarosan a VII. kerületi képviselő-testület rendkívüli ülése elé terjeszt egy átfogó rendeletmódosítási és intézkedési tervezetet.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Döntöttek a bulinegyed korai zárásának ügyében

Rendkívüli ülést tartott hétfőn a VII. kerületi képviselő-testület, ahol többek között a budapesti belvárosban található bulinegyed nyitva tartásának korlátozása is téma volt.

Az önkormányzati választások után új polgármester került Erzsébetváros élére, és a DK-s Niedermüller Péter kiállt amellett a terv mellett, hogy éjféltől reggel hatig zárják be a bulinegyed szórakozóhelyeit. Azt ugyanakkor elképzelhetőnek tartja, hogy néhány kocsma mentesülhet az intézkedés alól.

A képviselő-testületi ülésen szavazott a testület egy javaslatról, amelyet az Élhető Erzsébetváros Facebook-csoportból kinőtt civil szervezet színeiben indult és a testületbe bejutott Garai Dóra nyújtott be. Ez módosítaná a bulinegyed (a Károly körút, a Király utca, az Erzsébet körút páratlan oldala és a Rákóczi út által határolt terület) szórakozóhelyei számára hajnalig tartó nyitva tartást engedélyező 2013-as rendeletet.

A testület hétfői ülésén azonban nem szavazta meg az éjféli zárásról szóló korlátozást, ami január 1-jétől lépett volna életbe - tudósított a 24.hu.

Egy másik, a bulinegyeddel foglalkozó, a nyitva tartást szintén korlátozni hivatott előterjesztést viszont megszavaztak. Eszerint

február 28-ig egy szakmai bizottságot állítanak fel

az önkormányzati képviselők (hárman Belső-Erzsébetvárosból), a rendőrség, a biztonsági szolgálatok, a civil szervezetek, illetve a vendéglátóhelyek üzemeltetőinek bevonásával. Egy objektív kritériumrendszert hoznak létre, amely a jövőben szabályozhatja, ki meddig tarthat nyitva. Támogatják az éjféli zárórát, ami a tervek szerint március-április környékén léphetne életbe.

Ezen kívül évi egymilliárd forintos támogatást kérnek a kormánytól, amely a turizmus után hagyott romokat hivatott orvosolni és a lakók életkörülményeit javítaná. A Niedermüller által benyújtott javaslat alapján továbbá a rövidtávú szálláskiadás, azaz az Airbnb szabályozása miatt is egyeztetést terveznek a kormánnyal.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×