eur:
411.2
usd:
392.57
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Botka László, Szeged polgármestere, az MSZP miniszterelnök-jelöltje beszédet mond pártja majálisán a Városligetben 2017. május 1-jén.
Nyitókép: Mohai Balázs

Botka László hivatalosan is szakított MSZP-vel, és kilépett a pártból

A szocialisták korábbi miniszterelnök-jelöltje nem ül be az MSZP szegedi képviselő-csoportjába. Ez a városi közgyűlés pénteki alakuló ülésén derült ki. Hétfőn az is nyilvánossá vált, hogy a politikus hétfőn távozott a szocialista pártból is.

Hétfőn megküldte a MSZP szegedi szervezetének a kilépésről szóló nyilatkozatát Botka László, a város újraválaszott polgármestere. Az MSZP egykori miniszterelnök-jelöltje, aki négy évig a párt választmányi elnöke, vagyis lényegében második embere is volt, ezzel hivatalosan is elhagyta a szocialistákat – tudta meg az Index. A politikus azt írta, 2017 októbere óta látta, hogy nincs a pártban jövője.

Botka László pénteken jelentette be a Szegedi Közgyűlés alakuló ülésén, hogy nem a Magyar Szocialista Párt, hanem az új Összefogás Szegedért Egyesület frakciójában folytatja a munkát. A Szeged.hu beszámolója szerint ekkor közölte azt is, hogy megalakították az Összefogás Szegedért Egyesület frakcióját, amelynek Botka László mellett tagja még: Joób Márton, Avramov András, Kovács Tamás és Simon-Fiala Donát. Ezzel eldőlt, hogy az MSZP korábbi választmányi elnöke, majd miniszterelnök-jelöltje nem ült be a szocialista frakcióba.

Botka László már az Összefogás Szegedért Egyesület polgármesterjelöltjeként indult a választáson. A korábbi szocialista politikus a szegedi közgyűlésben értékelte a választás eredményét: "Eredményeink, politikai oldalaktól függetlenül, mindenhonnan elismeréseket váltanak ki. A választók értékelték azt, hogy felül tudtunk emelkedni a pártérdeken, értékelték azt, hogy a város jövőjéről terveink vannak, értékelték azt, hogy mi Szegedtől beszéltünk" – fogalmazott az újraválasztott polgármester.

Botka László sokáig a szocialisták egyik országosan is ismert, vezető politikusa volt. 2017 elején vállalta el, hogy az MSZP miniszterelnök-jelöltje lesz, azonban nem tartott ki a 2018-as országgyűlési választásokig, mert két évvel ezelőtt, 2017. október elején visszalépett a jelöltségtől. A Szegedi Közgyűlésben az Összefogás Szegedért Egyesület mellett az ellenzéki pártok közül a Demokratikus Koalíció és a Momentum is külön frakciót alakítottak, míg a Fidesz és a KDNP politikusai külön képviselőcsoportba ülnek.

Botka László az október 13-i választást 60,5 százalékkal nyerte meg. Az ellenzéki összefogás a 20 egyéni választókerületből 18-at megnyert.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×