eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 6. szombat Csaba
A Viking Sigyn szállodahajó a Duna Margit híd és Árpád híd közötti szakaszán 2019. május 30-án hajnalban. Legalább heten meghaltak, amikor a luxushajó 29-én éjszaka összeütközött a Hableány nevű turistahajóval a Parlament közelében, majd a kishajó felborult és elsüllyedt 33 dél-koreai turistával és a kéttagú magyar személyzettel a fedélzetén.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Hajóbaleset: a Viking Sigyn mégis visszatért Magyarországra

Már Magyarországon van a Dunán május végén balesetben részes szállodahajó.

A Vesselfinder szerint éjfél körül lépett be az országba a Viking Sigyn, amely múlt szerdán indult Passauból utasokkal, hogy a szokásos egyhetes útját megtegye a két város között Linz, Krems, Bécs és Pozsony érintésével. A menetrend szerint hétfőn kellene behajóznia Budapestre, ahol az utasok még egy napot tölthetnek a fedélzeten.

Csakhogy a VesselFinder szerint Visegrád a célállomás, így elképzelhető, hogy a baleset miatt Viking nem kockáztatja meg a hajó felbukkanását a budapesti Duna-szakaszon. Korábban a dél-koreai külügyminiszter, aztán a magyar áldozatok ügyvédje kifogásolta, amiért a magyar hatóságok egynapos vizsgálódás után elengedték a halálos tömegszerencsétlenségben részes járművet Budapestről.

A dunai hajóbalesetről mindent elovashat ITT.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Moszkvában: „azt akarta megtudni, merre van a békéhez vezető legrövidebb út”

Európának a béke a legfontosabb. A magyar EU-elnökség a következő félévet – az akkor végzendő munkát – békemissziónak tekinti - hangsúlyozta Orbán Viktor kormányfő a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel közös sajtótájékoztatóján pénteken Moszkvában.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Hatalmas összegek vándorolnak Ukrajnába, de nem a háború miatt nincs elég forrás

Hatalmas összegek vándorolnak Ukrajnába, de nem a háború miatt nincs elég forrás

Ukrajna újjáépítésének és stabilizációjának sikere szorosan összefonódik a nemzetközi támogatás és a helyi reformok hatékonyságával. Az országnak stratégiai lépéseket kell tennie a gazdasági diverzifikáció, a humán tőke fejlesztése és az infrastrukturális modernizáció terén, hogy hosszú távú fenntartható fejlődést érjen el – vélik el a Centre for European Policy Studies kutatói, akiknek friss jelentése szerint a további nemzetközi, főként piaci befektetések legkomolyabb visszatartó ereje nem a háború, hanem a szükséges politikai reformok végrehajtása.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×