eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 7. vasárnap Apollónia
Nyitókép: Pixabay

Nagy kihívások előtt áll az autóipar - hetilapszemle

A HVG a kasmíri konfliktusról ír, míg a Figyelőben a magyar gazdaságot is érintő kihívásokról lehet olvasni.

A Figyelő arról ír, hogy az elkövetkezendő esztendők óriási kihívások elé állíthatják az európai autógyártó-vállalatokat és ezáltal a magyar gazdaságot is. Az autóipar ugyanis a magyar gazdaság tíz százalékát, exportunk egynegyedét adja, a termelés-csökkenés beláthatatlan károkat okozhat Magyarország számára.

Az egyik kihívást az autómegosztó-flották jelentik: a Mol Limóhoz hasonló gépjárművek száma a következő években 68 ezerről 7,5 millióra nőhet Európában, amely 75 milliós eladáscsökkenést is eredményezhet a kontinensen. Megpróbáltatást jelenthet továbbá az európai uniós környezetvédelmi emissziós szabályok szigorítása is, amely jelentősen csökkentheti az európai gyártóhelyek versenyképességét.

A HVG hasábjain az India és Pakisztán közt feszülő kasmíri konfliktusról és hátteréről olvashatnak. A határvillongásokról és légitámadásokról, mint nukleáris pókerről ír az összefoglaló, a két atomhatalom ugyanis napról napra közelebb kerül a nyílt összecsapáshoz, amely a cikk szerzője szerint az atomháború rémképét vetíti előre.

India és Pakisztán is körülbelül 140 nukleáris robbanófejjel rendelkezik, s bár India elutasítja, hogy elsőként alkalmazzon atomcsapást, nyilvánvalóvá tette: egy pakisztáni atomtámadás masszív nukleáris megtorlást vonna maga után. Az összefoglaló emlékeztet: bármilyen fegyvernemet is válasszanak, a háború megsemmisítő erejű lehet: indiai oldalon több mint egy millió, Pakisztánban félmillió fős szárazföldi haderő, a két oldalon összesen 6000 harckocsi és 14 ezer löveg áll készen a bevetésre.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. július 7. 10:51
×
×
×
×