eur:
408.04
usd:
375.16
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), a Hallgatói Hálózat, a Hálózat a Tanszabadságért, a Humán Platform, a Középiskolai Hálózat, a Liga Szakszervezetek, az Oktatói Hálózat és a Szülői Hálózat tagjai vonulnak demonstrációjukon az Akadémia utcában, az oktatási államtitkárság épülete elé 2013. június 2-án.
Nyitókép: Szigetváry Zsolt

Sztrájkbizottságot alakított a PDSZ

Szűcs Tamás, az érdekképviselet elnöke az InfoRádiónak azt mondta, hogy felméréseik szerint a pedagógusok többsége támogatja az érdekképviselet követeléseit és a sztrájkbizottság felállítását. Mint mondta, a következő hetek az egyeztetésekről szólnak majd.

Megalakult a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének sztrájkbizottsága. Az érdekképviselet célja, hogy a sztrájktörvény keretei között kényszerítsék egyeztetésre a kormányt – közölte Szűcs Tamás, a PDSZ elnöke.

„Szeretnénk továbbra is a katalizátor szerepét betölteni”

– fogalmazott, hozzátéve: elsőként hoztak létre sztrájkbizottságot a hazai érdekvédelmi szervezetek közül, de biztos benne, hogy nem maradnak egyedül. Mint mondta: követeléseik teljesítéséhez törvénymódosításokra is szükség lesz.

Szűcs Tamás részletesen beszélt a sztrájkbizottság céljairól is. Kiemelte: mivel a szakszervezet tagjai között nem csak pedagógusok vannak, így egyesek érintettek lehetnek a túlóratörvényben szabályozott kérdésekben is. Hozzátette, a Munka törvénykönyve minden munkavállaló létét befolyásolja. A módosítás visszavonása mellett követeli az érdekképvisdelet a közalkalmazotti bértábla rendezését, hogy az megfelelő előmeneteli rendszert biztosítson – tette hozzá a szakszervezetei vezető.

Szűcs Tamás hangsúlyozta: a következő hetek az egyeztetésekről szólnak majd, sztrájkra ez után lehet számítani. Kiemelte: nagyon fontos, hogy a munkavállalók védelmében szervezett megmozdulásokon minél többen részt vegyenek, mert "ez is önmagában erőt mutat". A PDSZ elnöke hozzátette: felméréseik szerint a pedagógusok többsége támogatja a szervezet követeléseit és a sztrájkbizottság felállítását.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×