eur:
413.99
usd:
396.46
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Rendőrök helyszínelnek egy összetört személygépkocsinál a 4-es főút 95-ös kilométerénél, Szolnoknál, ahol két autó frontálisan összeütközött 2018. augusztus 3-án. A balesetben egy ember meghalt, öten súlyosan, illetve életveszélyesen megsérültek.
Nyitókép: MTI Fotó: Mészáros János

Nem a gyorshajtás okozza a legnagyobb gondot

A biztosítóknál a legtöbb autós kár oka az elsőbbségadási kötelezettség megszegése és a rossz követési távolság. A rendőrség szerint a gyorshajtás vezeti rangsort.

Évről évre a gyorshajtást nevezi meg a közlekedési balesetek legfőbb kiváltó okaként a rendőrség. A Vezess megkérdezte hat hazai biztosítótól, hogy az ő ügyfeleik között „mi az a 3-4 leggyakoribb szabálytalanság, baleseti ok, ami miatt személyautós károkozás történik?” Három, a hazai piacon közepes méretűnek tekinthető biztosító elküldte a rangsort.

Generali

  • elsőbbségadási kötelezettség megszegése
  • kanyarodási szabályok be nem tartása
  • nem megfelelő követési távolság

AEGON

  • elsőbbségadási kötelezettség megszegése
  • nem megfelelő követési távolság

Groupama

  • „figyelmetlen vezetés”
  • nem megfelelő követési távolság
  • elsőbbségadási kötelezettség megszegése

A három cég listája nem reprezentatív, együttesen 700-800 ezer személyautó tartozik hozzájuk, és a listáik alapján egyértelműen kijelenthető, hogy az elsőbbségadási kötelezettség és a követési távolság megszegése mindhármuk ügyfélkörénél rengeteg baleset kiváltó oka. A gyorshajtást viszont egyikük sem említette, noha az Országos Rendőr-főkapitányság 2018. első félévi statisztikája szerint a baleseti okok között 31 százalékkal vezet a gyorshajtás, utána második 25 százalékkal az elsőbbségadás, harmadik 17 százalékkal a kanyarodás, negyedik pedig 9 százalékkal a követési távolság.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Érintésmentes fizetésben élen jár Magyarország, de a kereskedőknek még van hova fejlődni

Érintésmentes fizetésben élen jár Magyarország, de a kereskedőknek még van hova fejlődni

Magyarországon a kártyás fizetések 99 százaléka érintésmentesen zajlik, ami nemzetközi összevetésben is kimagasló eredménynek számít, és már minden negyedik kártyának van digitális mása az óránkon vagy telefonunkon - mondja Márkus Gergely, a Mastercard Magyarországért és Szlovéniáért felelős country managere. Ugyanakkor a magyar kereskedők felénél lehet csak kártyával fizetni, ebben még lehetne fejlődni. A szakértő szerint a bolti vásárlásoknál a mobil fel fogja váltani a plasztikot, az online fizetéseket a "Click to pay" egykattintásos fizetés teszi kényelmesebbé.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 23. 05:00
×
×
×
×