A mérőóra cserék során fel kell hívni a fogyasztók figyelmét, hogy mire figyeljenek, hiszen
ha nem járnak el körültekintően, több százezer forintos büntetést is kaphatnak, még akár akkor is, ha a legnagyobb jóindulattal jártak el
- mondta Kóródi Dávid, a Budapesti Békéltető Testület hivatalvezetője.
Mire figyeljünk?
Kóródi Dávid szerint a legfontosabb, hogy a mérőóra ellenőrzése, vagy cseréje során végig a helyszínen tartózkodjunk, mert így láthatjuk, hogy nem történik semmi olyan, ami károsíthatná a mérőórát.
Az ellenőrzés végén a szolgáltató emberei az ellenőrzés eredményéről egy jegyzőkönyvet vesznek fel, de ezt csak akkor írjuk alá, ha elolvastuk és mindent rendben találtunk. Ha problémás részt, vagy valótlanságot tartalmaz a jegyzőkönyv, akkor jogunkban áll vitatni, és ezt fel is kell tüntetni.
Ez azért fontos, mert később a szolgáltató nem hivatkozhat arra, hogy a fogyasztó gyakorlatilag elismerte aláírásával a jegyzőkönyvben foglaltakat.
- mondta a Budapesti Békéltető Testület hivatalvezetője.
Mi történik ha már baj van?
Mondjuk arra hivatkozik a szolgáltató, hogy szabálytalan vételezés történt. Ilyenkor fogyasztói jog és lehetőség, hogy ezt vitassuk, és követelhetjük a szolgáltatótól, bizonyítsa be, valóban szerződésszegés történt - emelte ki Kóródi Dávid.
A hivatalvezető elmondta,
kérhetjük azt is, hogy egy független igazságügyi szakértő végezze el a mérőóra vizsgálatát, így be lehet bizonyítani, hogy történt- e bármilyen befolyásolás a mérőóra kapcsán.
Olyan eset is előfordulhat, amikor nem tudunk otthon lenni az előre megbeszélt dátumon, ilyenkor jogunk van egy másik időpontot egyeztetni a szolgáltatóval. A szolgáltató embere nem jelenthet csak úgy meg otthonunkban, erről előzetesen értesítést kell küldeni írásban. Viszont azt tudni kell, hogy a második időponton már kötelességünk rendelkezésre állni - állapította meg Kóródi Dávid.
A Békéltető Testület ezzel kapcsolatos közleményét itt olvashatják.