A férfi és a női sorozatban is bejutott egy magyar csapat a legjobb négy közé a vízilabda Bajnokok Ligájában. Az FTC női csapata a Sant Andreu elleni elődöntőt és az Olympiakosz elleni bronzmeccset is elveszítette a pireuszi négyes döntőben, így végül a negyedik helyen végzett. Az FTC férfi csapata címvédőként már a negyeddöntős kör utolsó előtti fordulójában biztosította a helyét a Final Fourban, melyet május 30. és június 1. között Máltán rendeznek.
A Magyar Vízilabda Szövetség elnöke az InfoRádióban azt mondta, nagy dolog, hogy mindkét nemnél van/volt magyar résztvevő a legrangosabb európai kupasorozat négyes döntőjében. Ugyanakkor sajnálja, hogy a férfi Eurokupában nem jutottak el a végső fázisba csapataink. A BVSC-t a legjobb tizenhat között a montenegrói Primorac Kotor, míg a Vasast a negyeddöntőben az olasz Pro Recco búcsúztatta. Madaras Norbertnek elsősorban amiatt van hiányérzete, hogy így a fiatal magyar játékosok nem szerepelhettek „az európai második vonal” végjátékában, ami a nemzetközi rutin, tapasztalatok megszerzése miatt lett volna fontos. Ezzel együtt azt gondolja, mindenképpen jót tesz a vízilabdának, hogy nem csak a topcsapatokban és a Bajnokok Ligájában lehet komoly nemzetközi meccseket játszani. Reméli, hogy a következő szezonban az Eurokupában is bejut a legjobb négy közé magyar klub.
A Ferencváros férfi csapata még a BL-négyes döntő előtt lejátssza a bajnoki döntőt. Nyéki Balázs együttese a Vasas elleni finálé első meccsét 15-13-ra nyerte meg. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc második mérkőzését vasárnap rendezik. Madaras Norbert elmondta: a Bajnokok Ligája a klubvízilabda csúcsa, és szerinte „teljesen rendben van” az, hogy az FTC egyfajta felkészülésnek is tekinti a bajnoki döntőt a május végi óriási megmérettetésre. Mint fogalmazott, akkor lesz igazán jó felvezetés a bajnoki végjáték, ha a Vasas megnehezíti a zöld-fehérek dolgát, és több mint három meccsen dől el a hazai bajnoki trófea sorsa. Úgy véli, nagyon fontos az FTC számára is, hogy kiélezett, izgalmas meccseket játsszon a Vasas ellen, mert a BL máltai négyes döntőjében nagyon erős csapatok várnak majd rá.
A Magyar Vízilabda Szövetség elnöke bízik benne, hogy a magyar női póló nemcsak klub-, hanem válogatott szinten is markánsabban előrelép majd az új olimpiai ciklusban. Azt gondolja, hogy a női szakág az elmúlt több mint húsz évben a jó olimpiai szereplést illetően „adós maradt”, a döntőbe jutás egyszer sem sikerült. Mint mondta, azt kellene elérni, hogy ne csak a világ legjobb öt-hat csapatának egyikeként emlegessék a magyar női vízilabda-válogatottat, hanem végre
az olimpiákon eredményekben és érmekben is megmutatkozzon, hogy a magyar női szakág képes azon a szinten teljesíteni, mint a férfiak.
A magyar női válogatott ezüst-, míg a férfi csapat bronzérmet nyert a világkupa áprilisi szuperdöntőjében, így kijelenthető, hogy mindkét nemnél jól indult az új olimpiai ciklus. A következő években a három legfontosabb világverseny az idei szingapúri és a 2027-es budapesti világbajnokság, valamint a ciklus lezárásaként a 2028-as Los Angeles-i olimpia lesz.
Madaras Norbert üdvözli, hogy Los Angelesben már a női olimpiai tornán is 12 csapat szerepelhet az eddigi tíz helyett. Megítélése szerint ez elsősorban az európai csapatoknak jó hír, ugyanis a korábbi olimpiákon a kvalifikációs szabályok, illetve a földrészi kvóták miatt előfordult, hogy egy-egy komoly játékerőt képviselő európai válogatott lemaradt az ötkarikás játékokról.
A Magyar Vízilabda Szövetség elnöke pozitívumnak nevezte, hogy férfi és női csapatunk is éremmel zárta a világkupát, de számára még ennél is örömtelibb, hogy
mindkét szakág esetében jól kezdődött a fiatalok beépítése, akik a 2027-es és a 2028-as tornákra érhetnek be igazán, és „a magját alkothatják” a két válogatottnak.
„Ez az egyik legfőbb cél. Azt gondolom, jó irányba haladunk, de még nagyon sok munka vár ránk” – jegyezte meg Madaras Norbert.
A magyar férfi vízilabda-válogatott negyedik, míg a női csapat ötödik lett a tavalyi, párizsi olimpián, ami összességében csalódást okozott a szurkolóknak. A szövetség elnöke szerint ettől függetlenül továbbra is az a cél, hogy a két válogatottnak reális esélye legyen dobogós helyen végezni, bármilyen tornán is vesz részt a jövőben. Mint fogalmazott, mindent meg kell tenni azért, hogy ahol csak lehet, meglegyen a végső győzelem, de pontosan tudja, hogy ez nem lesz könnyű. Bár a 2000-es évek első felében el voltak kényeztetve a magyar szurkolók jó eredményekkel, érmekkel, azóta kiegyenlítettebb lett a mezőny, amelyben még több erős csapat van. „A játékosok mellett azért dolgoznak a szövetségi kapitányok és a vízilabda szövetség vezetői is, hogy újra nagy sikereket élhessünk át” – összegzett Madaras Norbert.