eur:
411.1
usd:
395.19
bux:
79283.92
2024. november 22. péntek Cecília
Dobrev Klárát tanúként hallgatta meg a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága

Dobrev Klárát tanúként hallgatta meg a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága

Tanúként hallgatták meg Gyurcsány Ferenc feleségét, az Altus Befektetési és Vagyonkezelő Zrt.-t és az Altus Portfólió Kft.-t vezető Dobrev Klárát a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatóságán pénteken a Czeglédy-üggyel kapcsolatban.

Gyurcsány Ferenc már hetekkel korábban elismerte az M1-nek, hogy az Altus pénzt adott kölcsön a Human Operatornak, de ezt nem ő intézte, hanem Dobrev Klára és Czeglédy Csaba.

Az egykori szombathelyi önkormányzati képviselő megkereste a volt miniszterelnököt, hogy a diákmunkások kifizetésének céljából pár hétre adjon neki kölcsönt. „Én politikus vagyok, menj el az Altushoz, beszélj a Klárával” – javasolta Gyurcsány Ferenc. Dobrev Klára kisegítette a férfit, de a volt miniszterelnök szerint minden szabályt betartottak.

Most tanúként idézték be az Altus vezetőjét. Dobrev Klára a meghallgatás után azt mondta az újságíróknak, hogy teljesen értelmetlen volt a procedúra, mert arról a három kölcsönszerződésről kérdezték, ami ott volt a nyomozó előtt. Gyurcsány Ferenc felesége sérelmezi, hogy a kormánypárti sajtó hamarabb tudott a beidézésről, mint a rendőrség vagy ő maga. „Nagyon nagy baj, ha az ügyészségtől vagy a nyomozóktól folyamatosan szivárognak ki adatok, iratok a kormánypárti sajtóhoz” – fogalmazott.

Dobrev Klára úgy véli, hogy meghallgatásának kizárólag politikai okai voltak. „Ennek a tanúkihallgatásnak semmilyen más célja nem volt, mint az, hogy önök készíthessenek egy képet az Orbán-kormány egyik legádázabb ellenfelének, Gyurcsány Ferencnek a feleségéről, hogy éppen bemegy egy büntetőüggyel kapcsolatban a NAV-ra” – mondta Dobrev Klára.

Az Altus vezetője hozzátette, hogy a cég háromszor adott kölcsön a Humán Operátornak, és mindegyik üzlet törvényes volt. Czeglédy Csaba és társai ellen bűnszervezetben, üzletszerűen elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények miatt folyik eljárás.

A gyanú szerint a férfi munkaerő-közvetítő hálózata 2013 és 2016 között hárommilliárd forint vagyoni hátrányt okozott az állami költségvetésnek. Hozzávetőleg ezer diákmunkás nem kapta meg a fizetését. Az ügyben tizennégyen vannak előzetes letartóztatásban. Czeglédy Csaba korábban az MSZP szombathelyi önkormányzati képviselője, illetve a szocialista párt, a DK és az Altus ügyvédje volt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!
Berontott a hó

Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!

Ahogy a meteorológia előre jelezte, éjjel leesett az első hó Budapesten. A takarítási munkálatokkal kapcsolatban az InfoRádió Varga Csabát, a BKM FKF Köztisztasági Divízió főigazgatóját kérdezte.

Orbán Viktor: mi nem a háborút akarjuk megnyerni, hanem a békét

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Döntött a kormány a különadókról – Mit jelent ez a Mol számára?

Döntött a kormány a különadókról – Mit jelent ez a Mol számára?

Sok Mol-befektető által várt (és talán rettegett) nap jött el tegnap, döntött ugyanis a kormány a 2025-ben is érvényben maradó különadók ügyében. Egyebek mellett döntés született a Brent-Ural különbözetre kivetett különadóról, az árbevétel-arányos adótételről és az extra bányajáradékról is, cikkünkben megnézzük, hogy összességében mennyire számítanak meglepőnek a kormány döntései, illetve azt is, hogy mit jelent mindez a Mol számára.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×