eur:
407.34
usd:
384.87
bux:
77833.51
2024. november 19. kedd Erzsébet

Szijjártó szerint csökkenteni kellene a brüsszeli vízfejet - hetilapszemle

Az unió kisebb lesz, ezért kisebb bürokráciára van szükség - mondta Szijjártó Péter külügyminiszter a Figyelőnek adott interjújában.

A Figyelő Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel készített interjút, aki szerint egyes nyugat-európai politikusok szeretnék megbontani a visegrádi négyek egységét, ám ez a tárcavezető szerint nem fog sikerülni.

A miniszter úgy fogalmazott: az unió kisebb lesz, ezért kisebb bürokráciára van szükség, a brüsszeli vízfej csökkentésével pedig jelentős összegeket lehetne megtakarítani.

Szijjártó Péter hangsúlyozta: Magyarország nem orosz- vagy Amerika-barát külpolitikát folytat, hanem magyarbarátot. Részletek a Figyelőben.

A HVG összeállításából kiderül: ha az ellenzék nem készül teljes gőzzel a mai szabályok szerinti parlamenti választásra, akkor már most elvesztette jövő évi csatát.

A lap szerint az őszi nem hivatalos kampánykezdés egyik nagy kérdése az lesz, hogy az utóbbi hónapokban felbukkant új politikai erők fel tudnak-e újra pörögni, illetve, hogy a kampány mennyire durvul majd el. Részletek a HVG-ben.

A Heti Válasz arról ír, hogy vihart kavart Parragh László kamarai elnök azzal a kijelentésével, hogy zárjanak be gimnáziumokat. A lap szerint a felsőoktatás kapujaként szolgáló gimnáziumok és a szakképzés szembeállítása álkonfliktus, mesteremberből ugyanis a cikk szerint azért van kevés, mert a szakképzés gyenge és nem azért, mert a diákok mindegyike fehérgalléros munkát szeretne. Részletek a Heti Válaszban.

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×