Nem növekedett meg a gépkocsi-feltörések száma, de az tény, hogy olyan helyeken, ahol kiszámíthatóan néhány percet töltenek bent a gépkocsi-tulajdonosok - így
iskoláknál, óvodáknál, kisboltoknál - van esélye annak, hogy az ezt kifigyelők feltörjék az autókat
- mondta el az InfoRádiónak Oláh László.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság kommunikációs osztályának megbízott vezetője utalt arra, hogy nagyon sokféle feltörési módszer létezik az üvegbetöréstől kezdve az ajtófelfeszítésen át a csomagtartók felnyitásáig.
De vannak olyan módszerek is, amelyek már az elektronikus korszakot idézik: különböző blokkolásgátlókkal tudják a távkapcsolókat hatástalanítani - tette hozzá.
"Nagyon fontos, hogy ne hagyjunk az utastérben látható helyen értékeket,
legyen ez táska, kabát, bármilyen személyes tárgy. Arra is figyeljünk, hogy látványosan ne emeljük be ezeket a kiszállást követően a csomagtartóba. Ez igen komoly jelzés ugyanis, hogy valamilyen értéket tettünk be a csomagtartóba. Ezért
már indulásnál, otthon tegyük be értékeinket a csomagtartóba, vagy vigyük magunkkal"
- hívta fel a figyelmet Oláh László.
Azt is jelezte, hogy nagyon sok esetben fognak el Budapesten gépkocsi-feltörőket, nagyságrendekkel jobb eredményekkel dolgozik a rendőrség az elmúlt évekhez képest.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság kommunikációs osztályának megbízott vezetője azt is elmondta, hogy nemcsak a tanévkezdéskor, hanem egész évben találkozni az egyenruhásokkal az iskolák, közintézmények közelében.
A rendőrség folyamatosan értékeli, hogy hol vannak gépkocsi-feltörési gócok, és ezekhez igazítja az akciószolgálatait,
illetve a figyelőszolgálatait, éppen azért, hogy akár tettenéréssel, akár a nyomozás során el tudják fogni az elkövetőket - mutatott rá Oláh László.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!