Elsőként Vona Gábor, a Jobbik elnöke kérdezte meg Orbán Viktor miniszterelnököt arról, hogy miért nem hozták nyilvánosságra az ügynöklistákat.
„Ebben a kérdésben mutassa meg végre rendszerváltó énjét, és válaszoljon arra, hogy mi elől menekül, mi elől fut, van-e esetleg további titkolnivalója, miért próbálja elkerülni azt a helyzetet, ami előbb-utóbb amúgy is elkerülhetetlen” - sorolta kérdéseit.
Orbán Viktor miniszterelnök válaszában rámutatott, hogy a Nemzeti Emlékezet Bizottsága nemrég készítette el jelentését, az 1990 előtti állambiztonsági szervek mágnesszalagokon őrzött adatai pedig a levéltárhoz kerültek. A személye és családja érintettségére vonatkozó állításra a kormányfő ugyanúgy reagált, mint korábban.
„Kénytelen vagyok önt hazugnak nevezni, amint az előző hozzászólók esetében kellett ezt tennem. Minden személyes vonatkozású adata minden politikai vezetőnknek elérhető az interneten, kérem, forgassa egészséggel” - fejtette ki a kormányfő.
Vona Gábor azonban nem hagyta annyiban.
„Ki meri-e mondani, hogy soha nem volt ügynök, soha nem adott senkiről sem írásban, sem szóban jelentést? Ki meri-e ezt itt és most mondani vagy nem meri, ez a kérdés” - hangsúlyozta.
Erre Orbán Viktor megismételte korábbi nyilatkozatát, hogy ő a másik oldalon állt, nem működött együtt semmifajta állambiztonsági szolgálattal. Ezután a miniszterelnök azt mondta, a Jobbik nem saját álláspontját, hanem egy nagyvállalkozó érdekeit képviseli.
„Önök a Jobbikból, egy nemzeti radikális pártból egy csicskapártot csináltak, de ez az önök problémája, amit önöknek kell megoldani” - vélekedett.
A szintén Jobbikos Gyöngyösi Márton arra volt kíváncsi, hogy a kormányfő támogatja-e az ellenzéki párt béruniós kezdeményezését.
Válaszában a kormányfő aláhúzta, hogy Magyarországon a rendszerváltás óta különösen nagymértékű béremelés csak a Fidesz-kormányok alatt történt.
Az LMP-s Sallai R. Benedek több, a kormány politikáját érintő kritika megfogalmazása után arra volt kíváncsi, hogy korábban így képzelte-e a kormányfő a polgári Magyarországot.
„Kíváncsi lennék, hogy Farkas Flórián vagy Rogán Antal szabadlábon, ez a polgári Magyarország? Vagy miniszterelnök a királyi várban, szemben a népképviselet házával, konkrétan ez megtestesíti már a polgári Magyarországot?” - fejtette ki.
Erre még csak röviden reagált a miniszterelnök.
„Mélyen tisztelt elnök úr, ahhoz, hogy válaszolni tudjak, tudnom kéne a kérdést, de nem vagyok pszichiáter” - hangzott a válasz.
Sallai R. Benedek megismételte kérdését.
„Nemrégen valami fiatal lelkes csapatot azzal vádolt, hogy álomgyilkos. Én meg úgy látom, hogy ön az álomgyilkos, mert egy rendszerváltás ígéretének az álmát gyilkolta meg, a polgári Magyarország álmát gyilkolta meg” - emelte ki.
Erre Orbán Viktor aláhúzta, hogy ők korábban úgy képzelték a polgári Magyarországot, hogy mindenkinek lesz munkája, nemcsak Budapest fog fejlődni, hanem a vidék is és mindenki biztonságban érezheti magát. „Ha megnézi, hogy mit teszünk, azt fogja találni, hogy éppen ebbe az irányba haladunk” - tette
A miniszterelnök rámutatott, hogy a legfrissebb európai foglalkoztatási adatok alapján a 2011-es 11 százalékhoz képest mára csupán 4,3 százalék a munkanélküliség Magyarországon.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!