eur:
408.43
usd:
375.06
bux:
73838.69
2024. november 5. kedd Imre

Kontrát Károly: összefüggés van a bevándorlás és a terrorizmus között

Világosan kimondható, hogy összefüggés van a bevándorlás és a terrorizmus között - hangsúlyozta a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára pénteki budapesti sajtótájékoztatóján.

Kontrát Károly kifejtette: az Európát sújtó illegális bevándorlásnak számos súlyos következménye van, ezek egészségügyi, szociális, kulturális, gazdasági természetűek, de ennél súlyosabb, hogy állandósult Európában a terrorveszély. Hozzátette: mióta megkezdődött a tömeges illegális bevándorlás, több mint 300 ember halt meg Európában terrortámadások következtében, a támadásokat pedig bevándorlók vagy "bevándorló hátterű" terroristák követték el.

Mint mondta, a támadásokat minden esetben az európai kultúra, a keresztény Európa és az európai életmód ellen követték el, és ilyen támadások bárhol bármikor előfordulhatnak.

Arról is beszélt, hogy a különböző szolgálatok, az Interpol, valamint a NATO információi szerint több száz terrorista lehet Európában.

Ismertette: az európai kormányok és parlamentek különböző intézkedéseket tesznek a terrorveszély csökkentése érdekében. A magyar kormány először terrorellenes akciótervet fogadott el, majd a parlament megszavazta a terrorizmusellenes törvénycsomagot, amelynek eredményeképpen létrejött a Terrorelhárítási Információs és Bűnügyi Elemző Központ. Módosították a büntető törvénykönyvet, a rendőrségi törvényt és az alaptörvényt, továbbá a kormány több alkalommal is döntött a terrorellenes tevékenységet folytató szervek többletforrásairól.

Leszögezte: a terrorveszélyt csökkenteni kell, ami úgy lehetséges, ha megállítják az illegális bevándorlást. Úgy vélte, az Európai Unió elhibázott bevándorláspolitikája nem ezt követi, holott az államtitkár szerint amíg az Európai Unió határait nem védik meg, a terrorfenyegetés fennáll. Szerinte az uniónak ezért is kellene változtatnia álláspontján.

Fontosnak nevezte, hogy az október 2-i népszavazáson a magyar állampolgárok véleményt mondhatnak a brüsszeli bevándorláspolitikáról és nemet mondhatnak a kényszerbetelepítésre.

Hangsúlyozta azt is, hogy Magyarország betartja a schengeni határellenőrzést és a genfi egyezményt is, lehetőséget biztosítva az ország területére történő legális bejutásra és a menekültügyi kérelem benyújtására. Magyarország erején felül vállal részt a menedékkérők ellátásában, megállítja, regisztrálja a menekülteket - tette hozzá.

Újságírói kérdésre válaszolva az államtitkár Magyarország terrorfenyegetettségéről azt mondta: az továbbra is közepes szintű. Hozzátette: a terrorellenes koordinációs bizottság folyamatosan elemzi a körülményeket, legutóbb két nappal ezelőtt ülésezett a testület, és ha indokolt, javaslatot tesznek a szükséges döntések meghozatalára.

Hangsúlyozta: a magyar szolgálatok mindent megtesznek annak érdekében, hogy a magyar emberek biztonságban legyenek. Kitért az augusztus 20-i állami ünnepre is, ezzel összefüggésben azt emelte ki, hogy az operatív törzs figyelemmel fogja kísérni az ünnep minden momentumát, és elsődleges szempontjuk az emberek biztonsága.

Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×