eur:
403.32
usd:
351.52
bux:
98560.68
2025. június 23. hétfő Zoltán
tiktok
Nyitókép: Unsplash

Kegyelmet kapott a TikTok Donald Trumptól

Az Egyesült Államokban megkezdték a TikTok video-megosztó szolgáltatás helyreállítását, miután szombaton egy bírósági tiltásra hivatkozva letiltották a hozzáférést. A lépésre azután került sor, hogy Donald Trump megválasztott elnök jelezte, haladékot ad a cégnek.

A hétvégi rövid TikTok-letiltás előzménye, hogy Joe Biden távozó amerikai elnök áprilisban aláírta a kétpárti egyetértéssel hozott törvényt, amelynek értelmében a TikTok kínai székhelyű anyavállalatának vasárnapig el kellett volna adnia az alkalmazást egy nem kínai tulajdonosnak.

Felhasználók elmondták, hogy szombat este elvesztették a hozzáférést. Donald Trump azonban hétfői beiktatása előtt a közösségi médiában elmondta, hogy rendeletet ad ki, amelyben a ByteDance haladékot kap, hogy új tulajdonost találjon.

Trump szerint a rendelet időt ad majd, „egyezséget kössenek a nemzetvédelem érdekében” és hogy egyetlen céget sem érhet retorzió, amiért együttműködik a TiktTokkal.

Az alkalmazás vezetése később közölte, hogy vasárnap megkezdte a szolgáltatás helyreállítását, és megköszönte az elnöknek, hogy tisztázta: „nem kell büntetéssel számolniuk a TikTokot biztosító szolgáltatóknak”.

„Ez egy erős kiállás az alkotmányba foglalt szólásszabadság és az önkényes cenzúra ellen. Együtt fogunk dolgozni Trump elnökkel egy olyan hosszú távú megoldáson, amely az Egyesült Államokban tartja a TikTok-ot” – írta nyilatkozatában a vállalat.

A tiltás életbe lépése előtt Karine Jean-Pierre, a Fehér Ház távozó szóvivője „szemfényvesztő mutatványnak” nevezte a TikTok tervét az alkalmazás leállítására és azt mondta, hogy a tiltás érvényesítését célzó intézkedések „a következő kormányzatra hárulnak”.

Trump a közösségi médiában jelezte: hogyan nézhetne ki egy esetleges alku. Közölte: hogy jobban szeretné, ha az Egyesült Államok „50 százalékos tulajdonrésszel rendelkezne egy közös vállalatban” a ByteDance-szel vagy egy új tulajdonossal.

„Amerikai jóváhagyás nélkül nincs TikTok” - mondta. „A mi jóváhagyásunk több százmilliárd dollárt ér”. Trump egy szombati tévéműsorban pedig arról beszélt, hogy „valószínűleg” 90 napos haladékot ad a vállalatnak. Ezt a vonatkozó törvény alapján teheti meg.

A TikTok nem kínai tulajdonosnak történő eladásáról szóló jogi megállapodások nem kerültek nyilvánosságra, és Trump szombaton nem mondta el, hogy tud-e az eladást célzó újabb lépésekről.

A CNBC később arról számolt be, hogy a Perplexity AI nevű cég szombaton ajánlatot tett az az anyavállalat megvételére.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.23. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Beszállt Amerika az Irán elleni háborúba, hatalmas felfordulást okozhat a válaszlépés – Híreink az Irán-Izrael háborúról vasárnap

Beszállt Amerika az Irán elleni háborúba, hatalmas felfordulást okozhat a válaszlépés – Híreink az Irán-Izrael háborúról vasárnap

Az Egyesült Államok belépett az iráni–izraeli konfliktusba, miután éjjel az amerikai haderő légitámadást hajtott végre Iránban. Az ország urándúsító létesítményei teljes mértékben elpusztultak – jelentette be Donald Trump amerikai elnök Washingtonban helyi idő szerint szombat este, bár erre bizonyítékkal nem szolgált. Iránt békére szólította fel, különben újabb támadást helyezett kilátásba az amerikai elnök. Irán a nap folyamán két hullámban ballisztikus rakétákkal támadta Izraelt, kilőtték rájuk az 1500 kilogrammos robbanófejjel rendelkező Horramsár-4-est. Eközben az iráni parlament döntött a Hormuzi-szoros lezárásának lehetőségéről, de a végső szót a Legfelsőbb Nemzetbiztonsági Tanácsnak kell kimondania, a jemeni húszik pedig hivatalosan is bejelentették, hogy belépnek a konfliktusba Irán oldalán.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×