Szerdán 51 százalékos növekedést regisztráltak a fertőzöttek esetében, csütörtökre virradóan már több mint 9000-en voltak Franciaországban, a halottak száma 264 volt.
A parlament ennek következtében csütörtökön döntést hozott a szükségállapot bevezetéséről - közölte az InfoRádió párizsi tudósítója.
"180 fokos fordulat következett be egy hónap leforgása alatt.
Az EU-n belül a francia vezetés a leginkább globalista, egy hónappal ezelőtt még azt mondták, hogy nem kell lezárni a határokat, a vírust pedig nem kell olyan komolyan venni. Most az ellenkezője van"
- fogalmazott S. Ráduly János.
Ma Franciaországban ahhoz, hogy valaki kimenjen kenyérért, alá kell írnia egy űrlapot, amit rendőri ellenőrzéskor felmutat.
"Ha nincs nálunk ilyen papír, akkor 135-375 euróra büntethetnek" - mondta.
Pánik nincs, de az embereknek nagyon hiányzik a szájmaszk, ami egy ilyen gazdag országban megdöbbentő.
"18 szájmaszkot kaphat egy háziorvos hetente. A rendőrök lázadoznak, elvileg 100 ezer rendőr és csendőr felügyeli a kijárási tilalom betartását és követeli, hogy kapjon szájmaszkot"
- tette hozzá.
Az érzékenynek nevezett nagyvárosi negyedekben lopott szájmaszkokat árusítanak feketén, szerdán 4000 pénzbírságot szabtak ki hasonló ügyekben.
A lakosság azért közben igen fegyelmezett a tudósító szerint.
Egy amerikai típusú, mulhouse-i evangélikus csoport vezetője közben bocsánatkérésre kényszerült amiatt, hogy az ő összejövetelük gócpontja volt a koronavírusnak.
"Kelet-Franciaországban katasztrofális a helyzet, innen érkezik a legtöbb segélykérés, lehetetlen állapotok uralkodnak, óriási anyaghiány van" - mondta.
Franciaországban közben államosításról beszélnek, az Air France, a Renault és mások is állami kézbe vehetők. Ennek ellenére a januárban távozott egészségügyi miniszter ellen feljelentést fontolgatnak arra hivatkozva, hogy olyan járvány közeledtét vizionálta, amelyben több millió ember meghalhat.