eur:
411.1
usd:
395.19
bux:
79283.92
2024. november 22. péntek Cecília
Egy nő tüdeje komputertomográfos vizsgálatának eredményét nézi meg egy orvos a kínai Santung tartományban fekvő Jinan megye egyik kórházában 2020. február 12-én. A koronavírus előidézte tüdőgyulladás halálos áldozatainak száma 1114-re emelkedett Kínában, a legtöbben a járvány gócpontjában, Hupej tartomány székhelyén, Vuhanban hunytak el.
Nyitókép: MTI/EPA/Featurechina/Vang Jan-ping

Az új első számú közellenség elleni lehető legagresszívabb harcra szólít a WHO-főnök

Hivatalosan is nevet kapott az új koronavírus okozta betegség. Miközben az Egészségügyi Világszervezet „közellenségnek” minősítette a fertőzést, a többeket megfertőző brit férfi és egy orosz kórházban ápolt kínai nő is meggyógyult.

Megvan a kedd éjfélig már 1114 ember halálát okozó új koronavírus-betegség hivatalos neve: COVID-19. Az elnevezést a WHO genfi központjában rendezett találkozón jelentette be a szervezet vezetője. Az Egészségügyi Világszrevezet által meghívott háromszáz kutató, egészségügyi szakértő és kormányilletékes arról tanácskozik, hogy miképp lehetne megállítani a vírus terjedését.

Tedros Adhanom Ghebreyesus felszólalásában arról beszélt, hogy

a világnak „a lehető legagresszívebben” kell harcolnia az új vírussal szemben, amelyet úgy kell kezelni, mint az elsőszámú közellenséget, és amely veszélyesebb lehet a terrorizmusnál. A vakcina ugyanis valószínűleg csak másfél év múlva lesz meg.

Addig a lehetséges eszközöket kell használni, jobban védeni az egészségügyi dolgozókat, hangsúlyt fektetni a kutatásra, növelni a rá fordított összegeket, és oda kell figyelni a személyes higiéniára. Emellett be kell fektetni a gyengébb egészségüggyel rendelkező országokba – mert,

ha a vírus bejut egy ilyen országba, akkor káoszt fog okozni.

Egyelőre ez nem történt meg – tette hozzá.

Kedden 97 ember halt meg Kínában, ebből 94 Hupei tartományban – ugyanakkor az országon belüli új fertőzések aránya 20 százalékkal visszaesett az előző naphoz képest – jegyezte meg a BBC. Kedden a kínai esetek száma a 44 ezerhez közelített, ezzel szemben a többi országban összesen 400 körül járt a fertőzöttek száma. A WHO-főnök hozzátette: Kína kemény fellépése fékezte, hogy világszerte terjedjen a vírus, ezt ki kell használni és most kell lecsapni.

Közben megszólalt a „szuperterjesztőnek” elkeresztelt brit férfi. Steve Walsh

Szingapúrban járt egy konferencián, amikor elkapta a vírust, és a gyanú szerint 11 másik embert fertőzött meg egy francia síparadicsomban.

Öt fertőzött Angilában él, öt Franciaországban, egy pedig Mallorca spanyol szigeten. Walsh azt mondta, együttérez a betegekkel. Ugyanakkor közölte, hogy „teljesen felépült” – bár egyelőre karanténban tartják, családját pedig megkérték, hogy a megelőzés érdekében izolálja magát.

Oroszországban a hatóságok gyógyultnak nyilvánítottak egy kínai diáklányt és azt mondták, hogy hamarosan egy másik beteg is hazatérhet.

Közben a jokohamai kikötőben veszteglő hajón további 40 fertőzéses esetet regisztráltak a japán hatóságok, és immár 175 a fertőzöttek száma a karantén alá vont 3700 utasból és személyzetből. Ennek nyomán Thaiföldön nem engedtek kikötni egy másik óceánjárót, miközben drasztikusan visszaestek a foglalások a hajós utakra.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!
Berontott a hó

Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!

Ahogy a meteorológia előre jelezte, éjjel leesett az első hó Budapesten. A takarítási munkálatokkal kapcsolatban az InfoRádió Varga Csabát, a BKM FKF Köztisztasági Divízió főigazgatóját kérdezte.

Orbán Viktor: mi nem a háborút akarjuk megnyerni, hanem a békét

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Döntött a kormány a különadókról – Mit jelent ez a Mol számára?

Döntött a kormány a különadókról – Mit jelent ez a Mol számára?

Sok Mol-befektető által várt (és talán rettegett) nap jött el tegnap, döntött ugyanis a kormány a 2025-ben is érvényben maradó különadók ügyében. Egyebek mellett döntés született a Brent-Ural különbözetre kivetett különadóról, az árbevétel-arányos adótételről és az extra bányajáradékról is, cikkünkben megnézzük, hogy összességében mennyire számítanak meglepőnek a kormány döntései, illetve azt is, hogy mit jelent mindez a Mol számára.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×