eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Nyitókép: Unsplash

Kanadában is tesztszakaszba lép a lebénult emberek számára fejlesztett, agyba ültethető chip

Az Elon Musk vezette Neuralink megkapta az engedélyt az első klinikai kísérletek elindítására Kanadában az agyba ültethető chipre, mellyel a lebénult emberek gondolataik segítségével irányíthatnak digitális eszközöket.

Az agyi chipet fejlesztő startup szerint a kanadai tanulmány célja, hogy felmérje az implantátum biztonságosságát és kezdeti működését - írja a Reuters híradása nyomán a Portfolio. Az eszköz a tervek szerint lehetővé teszi majd a mind a négy végtagjukra lebénult emberek számára, hogy gondolataikkal külső eszközöket irányítsanak.

A kanadai University Health Network kórház külön közleményt adott ki, melyben közölte, hogy torontói létesítményét választották ki a bonyolult idegsebészeti beavatkozás elvégzésére.

Az Egyesült Államokban már két emberbe beültették a Neuralinket,

a vállalat szerint a második páciensnél jól működik az eszköz, ugyanis képes vele videojátékokkal játszani, illetve azt is megtanulta, hogyan tervezhet 3D-s tárgyakat.

Az Elon Musk és egy mérnökcsoport által 2016-ban alapított cég egy koponyába ültethető agyi interfészt is készít, amely terveik szerint segíthet a fogyatékkal élő betegeknek újra mozogni és kommunikálni, valamint a látást is helyreállítja.

A startup szeptemberben megkapta az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóságtól az "áttörést jelentő eszköz" minősítést a látás helyreállítását célzó kísérleti implantátumára - írják.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×