Egy Pannonhalmáról származó, évek óta Kínában élő magyar férfi számolt be a kisalfold.hu-n arról, mit okozott a járvány a mindennapjaikban.
Wuxi, ahol él, 770 kilométerre van Vuhantól, ami Kínában nem számít nagy távolságnak, repülővel másfél órás út.
Felcetlizett emberek az üres utcákon
Azon túl, hogy a gyárakban hetek óta nincs munka, az iskolákban a január végén kezdődött egyhetes szünetet március elsejéig meghosszabbították, és az általános munkakezdés időpontját is kitolták Kínában, és az utcák minden településen kihaltak, a bezártság a legrosszabb Pálfi Jenő szerint.
"Ha kilépünk a lakótömbből, ellenőrzik a hőmérsékletünket. Ha élelmiszert vásárlunk, ugyanez vár ránk az üzlet előtt. Ha kilépsz az utcára, piros cetlit kapsz, amin szerepel, mikor hagytad el az otthonod. Az időpontokat ellenőrzik a város több pontján. Ha átléped a város határát, 14 napig nem térhetsz vissza. Ennyi időt kell karanténban tölteni" - mondta a magyar férfi.
Drónokra szerelnek hangszórókat, így szólítják fel az embereket, hogy viseljenek szájvédő-maszkokat. A felhőkarcolókra fénnyel vetítik a vírusról szóló friss információkat.
A máskor népes kifőzdék elvitelre adnak csak ételt úgy, hogy az ajtóra ragasztják a munkatársak hőmérsékletét.
Katasztrófafilmeket idéz a helyzet – közölte a pannonhalmi származású férfi. Majd hangsúlyozta: „rengeteg orvos, ápoló, közszolga teszi kockára naponta az életét, hogy a helyzet javuljon”.
A koronavírussal kapcsolatos további híreinket ITT találja.