eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma

Szülői jogokat kapott a hírhedt "bébigyáros"

A bíróság szülői jogokkal ruházta fel azt a japán férfit, aki béranyák révén 16 gyermek biológiai apja. A japán Sigeta Micutoki Thaiföldön irányította magára a figyelmet különös tevékenységével.

„Bébigyárosnak” is nevezték az apja révén nagy örökségre számító 28 éves Sigeta Micutokit, aki 2014 óta 16 gyerek apjának mondhatja magát Thaiföldön. A férfi ehhez béranyákat használt fel, és a kirobbanó botrány nyomán Thaiföldön betiltották a külföldiek által igénybe vehető béranyaságot.

Egy thai bíróság azonban most 13 gyerek esetében „egyedüli szülőként” ismerte el a japán férfit, miután a thai béranyák lemondtak jogaikról.

„Azért, hogy 13 gyermek boldogságot és lehetőségeket kapjon a biológiai apjától, akinek viselkedése eddig helyes volt, a bíróság úgy döntött, hogy a felperes szülői jogokat kap a béranyák által világra hozott utódok esetében” – szólt a Bangkoki Fiatalkorúak Bíróságának döntése.

Sigeta ellen 2014-ben nyomozást folytatott az Interpol embercsempészet gyanújával. A rendőrök házkutatást tartottak bangkoki lakásán, ahol egy terhes béranyát és kilenc babát találtak, akikre dadák vigyáztak.

A férfi nem sokkal később távozott az országból, de beperelte a Szociális Fejlesztési és Humánbiztonsági Minisztériumot, szülői jogokat követelve.

A külföldi férfi szokatlan viselkedése nagy felzúdulást váltott ki Thaiföldön, ahol sokan azt találgatták, hogy mi lehetett Sigeta célja.

A gyerekek egy részét Kambodzsába vitte, és a thai rendőrség nyomozást indított embercsempészet ügyében. A férfi ügyvédje azonban azt mondta: ügyfele egyszerűen nagyon nagy családot akart. Mivel egy gazdag japán vállalkozó fia, ezért ezt anyagilag meg is engedheti magának.

Ezt az érvelést fogadta fel végül egy bangkoki bíróság. Illetékesek korábban Kambodzsában és Japánban meglátogattak három gyereket, és úgy találták, hogy elegen vigyáztak rájuk és jó körülmények között éltek, így a Thaiföldön maradt 13 gyerek esetében is megilletik a japán férfit a szülői jogok.

Az eset ráirányította a figyelmet a Thaiföldön virágzó béranyaságra. Korábban botrányt kavart, amikor egy béranya azzal vádolta meg ausztrál ügyfeleit, hogy otthagytak egy Down-szindrómás babát, de ikertestvérét magukkal vitték. Egy ausztrál bíróság ugyanakkor felmentette őket.

Címlapról ajánljuk
Gyenesei Leila: új vezetéssel és más szemlélettel nagy lendületet kaphat az öttusa

Gyenesei Leila: új vezetéssel és más szemlélettel nagy lendületet kaphat az öttusa

Tizenkét év után lett újra magyar tagja a Nemzetközi Öttusa Szövetség elnökségének, miután Gyenesei Leilát beválasztották az irányító testületbe a tisztújító kongresszuson. A világbajnok öttusázó az InfoRádióban elmondta: a sportág népszerűbbé és jobban eladhatóbbá válhat azzal, hogy a lovaglás helyére bekerült az akadályverseny a számok közé.

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Ki tudják-e gazdálkodni a cégek a béremelést? Megszólaltak a munkáltatók

Ki tudják-e gazdálkodni a cégek a béremelést? Megszólaltak a munkáltatók

A 3 éves bérmegállapodást egyszerre tartja ambiciózusnak és a munkavállalók szempontjából kompenzációnak a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége. A munkaadói oldal kigazdálkodhatónak tartja 2025-re az egyszámjegyű minimálbér- és garantált bérminimumemelést, de azt azért jelezték, hogy főleg a kisebb vállalkozásoknál igencsak sok cég szűnt meg az elmúlt 2 évben. Szerintük egyértelműen a kisebb vállalatok voltak ennek az időszaknak a vesztesei. A munkaadói oldalon úgy látják, hogy a magyar piac elsősorban a termelékenység növelésével tudná jobban megtartani a munkaerőt, nem pedig a jelentős minimálbéremeléssel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×