eur:
411.12
usd:
392.19
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Trump megint megfenyegette Észak-Koreát

Trump megint megfenyegette Észak-Koreát

Békés egymás mellett élésre szólította fel, de megfenyegette Észak-Koreát az amerikai elnök. Szöuli látogatása kezdetén Donald Trump azt mondta: az Egyesült Államok „teljes katonai erejét” bevetve kész megvédeni magát és szövetségeseit az atomfegyverekkel fenyegetőző észak ellen.

Alig szállt le Szöulban, máris a Koreai-félszigetet és a térséget fenyegető nukleáris válság kellős közepén találta magát Donald Trump.

Az amerikai elnök vendéglátójával, Mun Dzsae-in dél-koreai elnökkel közösen tartott sajtótájékoztatóján arról beszélt: reméli, hogy minden eszközt bevethet, kivéve a katonai eszközöket, kész megtenni, ami szükséges, hogy „megakadályozza, hogy az észak-koreai diktátor ennyire szükségtelenül életeket fenyegessen”.

„Nem engedhetjük meg, hogy Észak-Korea fenyegesse mindazt, amit felépítettünk” – mondta.

Fellépése során azonban néha visszafogottan emlegette Phenjant: „tegyék, ami helyes” és „látok valami mozgást” – közölte az északi politikáról, de nem mondta el, hogy mire gondol.

Trump és felesége, Melania egy Szöul közeli légitámaszponton landolt az elnöki géppel, majd helikopterrel vitték őket az országban található legnagyobb amerikai katonai bázisra.

Ezt követően amerikai, dél-koreai katonákkal és Mun elnökkel találkozott.

Trump katonai vezetőknek azt mondta:

„végül rendeződni fog a probléma, mindig rendeződik, rendeződnie kell”.

A dél-koreai elnököt pedig a „szoros együttműködésért” méltatta, holott korábban élesen ostorozta, amiért párbeszédet akart az északiakkal.

Az elnököt különös pompával fogadták Szöulban, és Trump érezve a szövetséges országon belüli hangulatot, azt mondta, reméli, hogy látogatása eloszlatja a déliek aggodalmait és fordulópontot hoz a válságba.

Közben azonban vannak olyan települések Dél-Koreában, ahol szinte az egész lakosság vehemensen tiltakozik az amerikaiak korszerű (Thaad) rakétarendszerének telepítése miatt, mert azzal szerintük az északiakat provokálják.

Az északiak viszont az idén egy sor fenyegető rakétatesztet és kísérleti atomrobbantást hajtottak végre, szembemenve az ENSZ határozataival.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet az a Gazprom szállít, akinek a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli a pénzügyeit. Magyarország külügyminisztériuma már vizsgálja az orosz bankkal szembeni amerikai szankciók esetleges hatását, az amerikai pénzügyminisztérium azonban figyelmeztetett: aki a szankcionált bankokkal levelező kapcsolatot tart fenn, az "jelentős szankciós kockázattal" szembesülhet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×