Csatornákká változtatta Irma az általában nyüzsgő és pezsgő déli metropolisz, Miami utcáit. Magyar idő szerint hétfőn kora hajnalban a vihar már jóval északabbra járt.
„Olyan, mintha egy óriás megragadná és rázná a házat” – mondta a Miamitól északra fekvő Boca Raton egyik lakosa. A helyiek nem sokat láthatnak a viharból, mert a szelek ellen védő fémpaneleket szereltek az ablakokra.
A nap folyamán Irma átsöpört a félsziget nyugati oldalán fekvő Naples városon és a szintén nyugati-parti Tampai öböl felé tartott.
A több, mint 200 kilométeres széllökések és a heves esőzés nyomán közel másfél millió ember maradt áram nélkül. Az előrejelzések szerint akár négy és félméteres hullámokat hajthatott a szél a partokra úgy, hogy a hurrikán érkezése előtt a víz jelentősen visszahúzódott. Az előrejelzést Rick Scott helyi kormányzó is megerősítette.
A Karib-szigeteken 25 ember halálát okozó Irma az amerikai történelem egyik legnagyobb evakuálását tette szükségessé. Akik tehették, autón menekültek el és sokan az északra fekvő Georgia államban leltek menedékre. Összesen 6 és félmillió, főként a partvidéken élő embert utasítottak arra, hogy távozzon lakhelyéről.
Két hét alatt ez második hurrikán, amely lecsap Amerikára. Az előrejelzés szerint a nyugati parton található és az ottani Salvador Dali múzeumról híres St. Petersburg városon haladhat át a vihar szeme, míg a beljebb fekvő Tampa ennél enyhébb szelekre számíthatott.
Tortola városban az egyik helyi lakos elmesélte A Guardian című újságnak, hogyan fújt el egy házat a vihar. „Szó szerint elfújta, egyenesen az útra, majd a hegyoldalba” – mondta.
Irma várható pusztítását néhány milliárd dollárosra becsülték.
Közben a karibi szigetvilágban az otthontalanná vált tömegek a külvilág segítségét kérték és azt, hogy küldjenek nekik ételt, vizet és hogy fékezzék meg a fegyveres fosztogatókat.