eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 23. szombat Kelemen, Klementina

Az oroszoknak Amerika nem barát

Az oroszok döntő többsége ellenségnek tartja az Egyesült Államokat, Ukrajnát és Törökországot – ez derült ki egy friss közvélemény-kutatásból. A barátok között ugyanakkor Fehéroroszország és Kína szerepel.

A politikusok igyekeznek megnyugtatni a közvéleményt, hogy nincs újabb hidegháború, a közvélemény-kutatás azonban mást mutat.

A nyugaton is elismert orosz közvéleménykutató-központ, a Levada Center szerint az orosz lakosság közel háromnegyede az Egyesült Államokat tartja hazája legnagyobb ellenségének.

Közel felük szerint Ukrajna a második számú ellenség, míg Törökország a harmadik – ezt körülbelül az oroszországi lakosok harmada gondolja így.

Azt hogy ezért a Kreml propaganda-gépezete is felelős, abból lehet kikövetkeztetni, ahogy Ukrajna és különösen Törökország megítélése változott az utóbbi időben.

Ukrajnát 2014-ben még „csak” 37 százalék tartotta ellenségnek, de tavalyra az arány már 48 százalékra ugrott. Törökországot pedig tavaly csak 1 százalék látta ellenségként és innen ugrott 37 százalékra azok aránya, akik szerint Ankara nem barátja Moszkvának.

Ez azután következett be, hogy a török légierő tavaly a szíriai határnál lelőtt egy török területen áthaladó orosz harci gépet, majd a két ország vezetői éles nyilatkozatháborúba kezdtek.

A másik oldalon az Egyesült Államok lakosságának 20 százaléka gondolja úgy, hogy Oroszország „komoly fenyegetést” jelent hazájára. Az amerikaiak sokkal jobban tartanak Irántól és Észak-Koreától – 43 százalékuk gondolja úgy, hogy fenyegetik őket – jegyezte meg az orosz Regnum hírügynökség.

Nyugati oldalon közben több vezető és befolyásos személyiség is nagyobb fenyegetésnek írta le Oroszországot, mint az Iszlám Államot.

Köztük volt Ash Carter amerikai védelmi miniszter, Witold Waszcykowski lengyel külügyminiszer és a Magyarországon mostanában sokat támadott Soros György.

Philip Breedlove tábornok, NATO-főparancsnok pedig azt mondta: részben Moszkva gerjeszti azt a menekült és migráns-problémát, amivel Európa szembesül.

Az oroszok erre felveszik a kesztyűt – a kormánypárti médiában rendszeresek a NATO-támasztotta fenyegetést emlegető műsorok.

Mindeközben a Levada szerint az oroszok döntő részben Belaruszt, Kazahsztánt és Kínát tartják országuk barátjának.

Címlapról ajánljuk
Takács Ernő: 2025 hozhatja fellendülést az ingatlanfejlesztési piacon

Takács Ernő: 2025 hozhatja fellendülést az ingatlanfejlesztési piacon

Az ipari ingatlanoké most a slágerpiac, az iroda-, a vásárlóközpont-, szállodafejlesztés közül a legtrendibb – mondta Takács Ernő, az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában. Természetesen elemezte más szegmensek helyzetét is, így a lakás- és szállodapiaci helyzetet és az irodabérléssel kapcsolatos újdonságokat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Váratlan fordulat az építőiparban: a külföldi munkaerő már nem jön Magyarországra

Váratlan fordulat az építőiparban: a külföldi munkaerő már nem jön Magyarországra

Jelentős kihívásokkal néz szembe az utóbbi években a hazai építőipar, így talán soha nem volt még akkora jelentősége a technológiai újításoknak, mint manapság. Hol tartunk most az építőipari ciklusban? Elértük már a mélypontot vagy továbbra is lefelé tartunk? Mire számíthatunk a következő években az iparág és a technológiai újítások terén? Többek között ezekről kérdeztük Ézsiás Miklóst, a zsaluzatokkal, állványzatokkal és mérnöki szolgáltatásokkal foglalkozó PERI Magyarország ügyvezető igazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×