Az, hogy a katolikus egyetem is bejelentkezett ezen a területen új képzéssel – nevezetesen a gazdálkodási és menedzsment alapszakkal – azonban csak a felületes szemlélő számára lehet meglepetés.
Amint arra a képzésért felelős oktató, Dr. Botos Máté, a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar volt dékánja az Infostartnak elmondta, a katolikus egyetemek igen jelentős szerepet játszottak az elmúlt évszázadban a különböző gazdaságok sikereiben – elég csak a Chilei Katolikus Egyetemre utalni az ország életében, vagy a milánói Szent Szív egyetem világszínvonalú képzéseire, nem is szólva a Navarrai Egyetemről, amelynek MBA-programját vette át a Pázmány immár két éve és sikeresen működteti hazánkban.
Igaz ugyan, hogy az 1992-ben (újra)alapított egyetem mindeddig inkább mintha távolságot tartott volna a gazdaságtudományoktól, most úgy tűnik, mégis belevágnak abba, hogy ezen a területen kihívói legyenek a kifejezetten ilyen profilú versenytársaiknak.
Dr. Birher Nándor, a kar dékánja szerint szó sincs arról, hogy profilváltásra törekednének, inkább csak arról van szó, hogy a katolikus egyetemnek „van mondanivalója ezen a téren – a gazdaság társadalmi felelősségvállalás nélkül értelmetlen és értelmezhetetlen is, erre szeretnénk képzésünkkel ráirányítani a figyelmet.”
A Pázmány képzéséhez kapcsolódó szakembergárda nemcsak elkötelezett, hanem rendkívül jól képzett is, az együttműködő partnerek – úgy tűnik – örömmel várják az itt majdan végzőket.
Van rá tehát esély, hogy a katolikus egyetem most meghirdetett szakján olyan emberek végeznek majd, akik számára
evidencia lesz Adam Smith mellett az egyház társadalmi tanítása is;
azaz olyan vállalkozók, szakemberek, akik úgy lesznek sikeresek, hogy bizonyos erkölcsi-világnézeti megfontolásokhoz ragaszkodnak.