A pcwplus.hu szerint vannak egyértelmű árulkodó jelek a wifi-lopásra. A legfontosabb, ha a router- és modem-újraindítás után is megmagyarázhatatlan lassulást tapasztal a netelérésben, és szolgáltatói oldalon sem találnak semmilyen hibát, joggal gyanakodhat arra, hogy valaki rákapcsolódott otthoni hálózatra és nem, hogy adatokat tült le, de jelentősén belassítja azt.
Ilyenkor fontos, hogy beazonosítsa az ember "a tolvajt". A szaklap ajánlása szerint be kell lépni a router kezelőfelületére, és meg kell keresni a kapcsolódó vezeték nélküli kliensek listáját. le kell kapcsolni minden ismert saját eszközt, így a listában bennmaradó ismeretlen eszköz vagy eszközök között lesz a tolvaj. Ezeket azonnal ki kell tiltani.
Ezek után tanácsos frissíteni a router firmware-ét, és ha nem WPA2-es vagy WPA3-as a biztonsági beállítás, akkor ezekre kell váltani. Ezek után muszáj wifi-jelszót is cserélni.
Ami még jó tanács, hogy a régi routereknek még nincs saját applikációjuk, az újaknak már igen, Azokat a laikusok is jobban tudják kezelni. Ezek ugyanis felugró üzenetben riasztanak, amint ismeretlen, új eszköz kapcsolódik hálózatodhoz, így már a csatlakozás pillanatában cselekedni lehet.
Természetesen, ha mindezek túlságosan bonyolultak, akkor érdemes szakemberhez fordulni, sőt, ahogy a végén ajánlották egyben új routert is vásárolni, akkor majd ő beállítja a rendszert.