eur:
392.91
usd:
363.44
bux:
72351.87
2024. július 4. csütörtök Ulrik
Primeval Caveman Wearing Animal Skin Holds Stone Tipped Spear, Stands at the Cave Entrance Looking over Prehistoric Forest Ready to Hunt Animal Preys. Neanderthal Going Hunting in the Jungle
Nyitókép: gorodenkoff/Getty Images

Megvan, mióta visel ruhát az ember

Pontosabban a legkorábbi biztos időpontot találták meg.

Eddig csak a Bibliából tudhattuk, mióta visel ruhát az ember - a Paradicsomból történt kiűzetés óta -, egy friss régészeti tanulmány viszont a szimbolikus történettel nem hagyja megelégedni az embert: megtalálták a ruházkodás első ismert nyomait, ezek pedig 300 ezer évesek lehetnek - olvasható az Index cikkében.

De hogyan böktek rá épp erre az időre? A németországi Schöningenben talált medvecsontokon lévő vágásnyomok a kutatók véleménye szerint egyértelműen nyúzásra utalnak, tehát ruhakészítés céljából vehették el egy vad bundáját.

A szóban forgó barlangi medve 25 ezer évvel ezelőtt halt ki, húsa mellett pedig bundája is értékes volt, több embert is felöltöztethetett.

Ezek az első ruhák még szabatlanok voltak, az első tűk csak 45 ezer éve jelenhettek meg a jelen ismeretei szerint.

A tudósok feltételezései szerint a ruházkodás lehetett ennél régebbi is, most az első nyomait találták meg.

Schöningenben számos más, nyúzásból eredő vágásnyomokkal rendelkező állat maradványait is felfedezték, például lovakét és őstulkokét is.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.05. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×