eur:
409.32
usd:
374.42
bux:
74343.85
2024. november 5. kedd Imre
21 June 2019, Bavaria, Munich: The British behavioural scientist Jane Goodall gives her lecture Reasons for Hope. The primate researcher will tour the world with her lecture and would like to inspire people for her field of research. Photo: Sven Hoppe/dpa (Photo by Sven Hoppe/picture alliance via Getty Images)
Nyitókép: Sven Hoppe/picture alliance via Getty Images

Július 14. - Emiatt a nap miatt kellett újradefiniálni az ember fogalmát

Július 14-én ünnepeljük a Csimpánzok világnapját. Ez az a nap, amikor Dr.Jane Goodall Tanzániában 1960-ban megkezdte a vadon élő csimpánzok kutatását. "Ez az a nap, ami oda vezetett, hogy újra kellett definiálni az ember fogalmát. Egészen addig a tudósok azt hitték, hogy csak az ember képes eszközöket készíteni, eszközöket használni" - közölte a Jane Goodall Intézet Természet- és Környezetvédelmi Egyesület.

A csimpánz mára már veszélyeztetett fajjá vált. 100 évvel ezelőtt számukat 1-2 millió egyedre becsülték Afrika 25 országában. Manapság a legoptimistább becslések szerint 300 000 vadon élő csimpánzt találunk mindösszesen az egész afrikai kontinensen.

Az erdők újratelepítésével, a vadorzás beszüntetésével, a helyi közösségek természetvédelmi programokba való bevonásával, oktatásával, együttes erővel esélyt lehet biztosítani a csimpánzok számára a túléléshez - fogalmaz az egyesület. Hozzáteszik: a legnagyobb veszélyforrás rájuk nézve az ember, de az ember lehet a biztosítéka a fennmaradásuknak is.

A Jane Goodall Intézet országszerte családi programokkal, játékokkal, és online webináriummal ünnepli ezt a napot.

Címlapról ajánljuk
Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Az elnökválasztás után – a pénzpiaci elemzői vélemények szerint – a mostaninál magasabb inflációs környezet jöhet az Egyesült Államokban, ami lecsapódhat a devizapiacokon is. Főleg, ha az amerikai elnökválasztás után elindul egy erőteljes kereskedelmi háború a világban – mondta az InfoRádióban Nagy Viktor, a Portfolio vezető elemzője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek. Az első, Dixville Notchból érkező eredmény döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. Közben a választás folyamatát vihar, áradás, technikai problémák és bombafenyegetések hátráltatják. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×