eur:
414
usd:
396.51
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Kémcsövek a svájci Lausanne-i Egyetemi Kórház (CHUV) mikrobiológiai laboratóriumában 2020. március 23-án. Svájcban eddig 8547 koronavírussal fertőzött személyt regisztráltak és 118-an vesztették életüket.
Nyitókép: MTI/AP/Keystone/Denis Balibouse

Az újrafertőződés eldöntésében segíthet egy ígéretes kutatás

Olyan vérbiomarkereket azonosítottak, amelyek alapján meg lehet állapítani, hogy valaki először lett koronavírusos, vagy már újrafertőződésről van szó.

Az új koronavírus variánsok nagyobb kockázatot jelenthetnek az újrafertőződés szempontjából is. A Broad Institute, az MIT, a Harvard Medical School és a SpaceX vállalat szakértői által készített tanulmány arra mutatott rá, hogyan lehetne nyomon követni ezeket az eseteket, így segítve a gyors azonosítást és a reagálást.

A kutatók olyan immunológiai vérbiomarkereket mutattak ki, amelyek alapján megmondható, hogy a beteg elsőre kapta-e el a vírust – írja az mBio alapján a Portfolio.

Korábbi tanulmányok már igazolták, hogy a rézuszmajmok a SARS-CoV-2 fertőzésre az emberekéhez hasonló klinikai választ adnak. Most a kutatók olyan rézuszmajmok egy csoportját vizsgálták, amelyek korábban már megfertőződtek a vírussal. A vírus egy másik változatának tették ki őket, és vérmintákat vettek.

Az elemzés során talált biomarkerek közé tartozott a tüskefehérjéhez, a nukleokapszid fehérjéhez vagy a vírusrészecske más részeihez kötődő immunglobulin antitestek megnövekedett szintje. A vírus nagyobb dózisának kitett állatok magasabb SARS-CoV-2 immunglobulin-választ mutattak. Ezek az immunológiai jellemzők megkülönböztették az elsődleges fertőzést az újbólitól a majmok esetében.

A kutatók emberek vérmintáit is elemezték, és ez a vizsgálat megerősítette a rézuszmajmokon végzett kutatás eredményeit.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×