Már hat hete tart a halálozások emelkedő tendenciája: a WHO világjárványról szóló heti jelentésében az áll, hogy világszerte 3,1 millió új megbetegedés történt, ami körülbelül 1 százalékos növekedést jelent az előző héthez képest.
A koronavírus-fertőzések közel kétharmada - 1,9 millió - Európában történt, ahol az esetek száma 7%-kal nőtt. Az Egyesült Államok, Oroszország, Nagy-Britannia, Törökország és Németország adta a legtöbb friss fertőzöttet.
A halálozások száma 4 százalékkal esett a MedicalXpress cikke szerint, kivéve az európai régióban.
A WHO európai régiójába tartozó 61 országból - amely magában foglalja Oroszországot és Közép-Ázsiáig terjed - 42 százalékban legalább 10 százalékos esetszámugrást jelentettek az elmúlt héten.
Az amerikai kontinensen a WHO szerint az új heti megbetegedések száma 5 százalékkal, a halálozásoké pedig 14 százalékkal csökkent, a legmagasabb számokat az Egyesült Államokból jelentették.
Kedden a Pfizer arra kérte az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatalt, hogy engedélyezze a koronavírus elleni oltóanyag emlékeztető oltását minden felnőtt számára. A WHO ugyanakkor arra kérte az országokat, hogy legalább
az év végéig ne adjanak több emlékeztető oltást;
mintegy 60 országban már bevezették ezeket.
Délkelet-Ázsiában és Afrikában a koronavírusos halálesetek száma körülbelül egyharmadával csökkent, annak ellenére, hogy ezekben a régiókban nem áll rendelkezésre vakcina.
A WHO európai igazgatója, Hans Kluge a múlt héten azt mondta, hogy Európa ismét a világjárvány epicentrumában van. Figyelmeztetett, hogy ha nem tesznek további lépéseket a koronavírus megállítására, februárig újabb félmillió haláleset történhet a régióban.