eur:
413.98
usd:
396.53
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Marie Dorelien nővér új korovírus elleni oltást ad be egy férfinak a New Jersey állambeli Newarkban 2021. február 3-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Justin Lane

Az oltottak is terjeszthetik a delta variánst

Az amerikai betegésgmegelőzési és járványügyi hivatal, a CDC vezetője beszélt erről nem sokkal az után, hogy a hivatal megváltoztatta ajánlását: a koronavírussal nagy mértékben fertőzött területeken az oltottaknak is maszkviselést javasolnak.

Rochelle Walensky tájékoztatása szerint a napokban ismert meg olyan új bizonyítékokat, amelyek azt támasztják alá, hogy az oltottak is átadhatják a delta variánst megfertőződésük esetén – írja a The Guardian.

"A korábbi variánsok esetében nem láttunk példát arra, hogy a kis számban oltottként megbetegedő populáció tagjai továbbadták volna másoknak a fertőzést. A delta variánssal kapcsolatos, az elmúlt hetekben végzett kutatásaink ugyanakkor arra utalnak, hogy ha valaki oltottként megfertőződik, az tovább is adhatja a vírust" – mondta el Walensky.

Újra kell a maszk

A CDC kedden adott ki új ajánlást, mely szerint azokon a területeken, ahol nagy fokú terjedést mutat az új koronavírus, beltéri környezetben a már két adaggal immunizáltak is tegyék fel maszkjukat. Ezt megelőzően május 13-án lazítottak: akkor a legtöbb beltéri helyzetben úgy ítélték meg, biztonságos maszk nélkül időt tölteni.

Joe Biden elnök a szövetségi munkavállalók számára is kötelezővé teheti a közeljövőben a maszkviselést:

egyes államokban és városokban a kormányzati munkavállalóknak már elő is írták ezt.

Walensky arról is beszélt, mekkora veszélyt jelent a megbetegedés a gyerekekre nézve. "Ha a koronavírus mortalitását nézzük a gyerekek populációjában, azt találjuk, hogy az több mint kétszerese az influenzáénak" – mondta. A CDC oltottsági státusztól függetlenül minden iskolai dolgozónak is maszkviselést ajánl, valamint azoknak is ezt javasolja, akiknek háztartásában veszélyeztetett személy, például immunhiányos állapotú családtag él.

Az oltatlanok húzzák a rövidebbet

Amerikában hónapokon át csökkent a koronavírusos esetek, a kórházban kezeltek és a halottak száma, de az esetszámok a delta hatására újra nőnek, nagyrészt az oltatlanok miatt. Robert Wachter, a San Franciscó-i Kaliforniai Egyetem orvosi tanszékének elnöke azt mondja, Amerika legnagyobb tévedése az volt, hogy nem gondolták volna, miszerint a lakosok harminc százaléka nem akarja majd magát beoltatni. Vibek Murthy amerikai tisztifőorvos a múlt héten a Fehér Házban arról beszélt, hogy kórházban koronavírussal kezeltek 97, a halottak 99,5 százaléka nem kért oltást.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×